| kontakt
Najczęściej czytane:
Nowy Actros ciężarówką roku 2020
dodano: 2019-11-28 06:41:06, dodał: Redakcja, źródło: Daimler Media

Nowy Mercedes Actros został wyróżniony prestiżowym tytułem Truck of the Year 2020. Nagroda przyznawana przez grono specjalistycznych dziennikarzy, zajmujących się pojazdami użytkowymi, już po raz piąty wybrało Actrosa najlepszą ciężarówką roku.

Nagrodę odebrał prof. dr Uwe Baake, szef działu rozwoju Mercedes-Benz Trucks w trakcie Międzynarodowych Targów Pojazdów Użytkowych do Transportu Drogowego i Miejskiego (Solutrans) w Lyonie. To już piąte wyróżnienie dla Actrosa.

Tytuł Truck of the Year przyznawany jest samochodom ciężarowym, które wnoszą największy wkład w innowacje dla transportu w dziedzinach ekonomiczności, emisji zanieczyszczeń, bezpieczeństwa, właściwości jezdnych i komfortu.

Nowy Actros ciężarówką roku 2020
Nowy Actros ciężarówką roku 2020


Wprowadzając na rynek nowego Actrosa, marka Mercedes-Benz zaoferowała wysoce nowoczesną ciężarówkę, która w przyszłości otworzy drogę do zautomatyzowanej jazdy.

Gianenrico Griffini - przewodniczący JuryW nowym Actrosie głównymi innowacjami są m.in. multimedialny kokpit, który zastąpił konwencjonalną zintegrowaną tablicę wskaźników; system MirrorCam, w którym zamiast lusterek zewnętrznych użyto zestawu kamer; funkcja półautomatycznej jazdy z systemem Active Drive Assist czy unowocześnione systemy bezpieczeństwa, np Active Brake Assist piątej generacji i ulepszony asystent martwego pola, daje właściwe odpowiedzi szczególnie na takie kwestie, jak bezpieczeństwo, ekonomiczność i komfort.

Nowy Actros ciężarówką roku 2020
Nowy Actros ciężarówką roku 2020


Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni, że jury Truck of the Year uhonorowało nasze wysiłki ostatnich lat i miesięcy tą nagrodą. Będzie to dla nas zachętą, aby nadal dawać z siebie wszystko i spełniać najwyższe standardy w rozwoju naszych samochodów ciężarowych, zwłaszcza w odniesieniu do przyszłościowych kwestii, takich jak mobilność elektryczna, zautomatyzowana jazda i cyfryzacja branży.

Prof. dr Uwe Baake - szef Działu Rozwoju Mercedes-Benz Trucks

Przeczytaj również

Najczęściej czytane:

Copyright 2016-2019Partner techniczny TMNET.PL