| kontakt
Cupra zaprezentuje się w Genewie
dodano: 2018-03-06 08:23:02, dodał: Redakcja, źródło: Seat Media

Jednym z ważniejszych wydarzeń na Geneva Motorshow 2018 jest debiut oddzielonej od SEATa sportowej sekcji - nowej marki CUPRA. Na tegorocznych targach nowa hiszpańska marka zaprezentuje dwa modele - Cupra Ateca i wyścigowy e-Racer.CUPRA Ateca – pierwszy model nowej marki

Gwiazdą stoiska CUPRA będzie pierwszy model nowej marki – CUPRA Ateca. To wyjątkowy SUV, który łączy w sobie sportowy, dynamiczny design z przestronnym wnętrzem i pojemnym bagażnikiem. Silnik 2.0 TSI oferuje moc 300 KM (221 kW) oraz współpracuje z nową 7-stopniową skrzynią biegów DSG, która została zmodyfikowana tak, aby oferować sportową obsługę, a jednocześnie płynniejsze i bardziej precyzyjne przełożenia. Co więcej, nowa skrzynia CUPRA Ateca łączy także wydajność z niskim poziomem zużycia paliwa i emisji.

CUPRA Ateca wyposażona jest także w system trakcji 4Drive – jeden z najbezpieczniejszych, najbardziej zaawansowanych zintegrowanych systemów trakcyjnych na świecie. System 4Drive analizuje warunki drogowe w czasie rzeczywistym, prędkość samochodu i każdego koła, pozycję kierownicy oraz tryb, aby szybko i stopniowo dostarczać potrzebną moc do odpowiednich kół. System 4Drive jest zoptymalizowany pod kątem współpracy ze wszystkimi trybami jazdy: normalnym, sportowym, indywidualnym, śniegowym, terenowym i oczywiście z trybem CUPRA. Po wybraniu tego ostatniego silnik przestawia się w tryb jazdy torowej – auto staje się dynamiczniejsze, a ustawienie adaptacyjnego zawieszenia nadaje pojazdowi agresywny, sportowy charakter. CUPRA Ateca może osiągnąć prędkość maksymalną 245 km/h, a na rozpędzenie się od 0 do 100 km/h potrzebuje zaledwie 5,4 sekundy.

Debiut CUPRA e-Racer

O sportowe emocje na najwyższym poziomie zadba również CUPRA e-Racer, która w Genewie będzie miała swoją światową premierę. To pierwszy w 100% elektryczny samochód wyścigowy na świecie, z prawdziwie dynamicznym duchem, co potwierdzają jego możliwości: 300 kW mocy ciągłej i do 500 kW mocy szczytowej. CUPRA e-Racer osiąga maksymalną prędkość 270 km/h, przyspieszając od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,2 sekundy, a od 0 do 200 km/h w zaledwie 8,2 sekundy.

Cupra e-Racer (fot. SEAT)
Cupra e-Racer (fot. SEAT)


Silnik CUPRA e-Racera zapewnia imponującą wydajność i osiągi. Napęd elektryczny posiada możliwość odzysku energii hamowania, a silnik charakteryzuje się wysokim momentem obrotowym już od samego momentu naciśnięcia pedału gazu. CUPRA ze swojego pojazdu usunęła także lusterka boczne, zastępując je trzema kamerami, z których obraz wyświetlany jest na desce rozdzielczej.

CUPRA e-Racer demonstruje potencjał technologiczny nowej marki na różnych płaszczyznach. Jeszcze w tym roku pojazd wystartuje w rywalizacji na torze, a w kolejnym będzie się ścigać wśród wyłącznie elektrycznych pojazdów. Gwarantuje to zupełnie nowe doświadczenia dla miłośników wyścigów samochodowych, obiecując ekscytujące przeżycia w nowym formacie.

Komentarze


Copyright 2016-2018Partner techniczny TMNET.PL