| kontakt
Nowy Nissan LEAF uzyskał 5 gwiazdek
dodano: 2018-05-14 11:52:00, dodał: Redakcja, źródło: Nissan

LEAF jest pierwszym samochodem ocenionym według udoskonalonego i rozszerzonego protokołu z 2018 roku. Przewiduje on wprowadzenie szeregu nowych testów odnoszących się do najczęstszych scenariuszy kolizji z udziałem samochodów, pieszych, a także rowerzystów, których na drogach jest coraz więcej.W testach Euro NCAP LEAF uzyskał ocenę 93 procent za bezpieczeństwo dorosłych oraz 86 procent za poziom ochrony dzieci. Ocena dotycząca bezpieczeństwa jest wystawiana na podstawie wyników serii testów, które — w uproszczeniu — odzwierciedlają typowe scenariusze wypadków mogących być przyczyną urazów.

5 gwiazdek przyznanych nowemu Nissanowi LEAF potwierdza skuteczność zaawansowanych systemów wspomagających kierowcę zastosowanych w tym modelu. Liczne rozwiązania technologiczne, w tym kamery i czujniki radarowe, pomagają między innymi w rozpoznawaniu obecności pieszych i stanowią podstawę uznanego systemu ProPILOT Nissana, który podnosi bezpieczeństwo jazdy i zwiększa poczucie pewności za kierownicą.

Gareth Dunsmore, dyrektor ds. samochodów elektrycznych w Nissan Europe, powiedział: „Komunikat Euro NCAP potwierdza to, co wiedzieliśmy już od dłuższego czasu — że nowy Nissan LEAF oferuje wyjątkowy standard pod względem bezpieczeństwa i jest prawdziwym liderem w segmencie samochodów elektrycznych. Nasi klienci mogą zatem w pełni zaufać wizji Nissan Intelligent Mobility, zgodnie z którą zmieniamy sposób prowadzenia samochodów i styl życia”.

Komunikat został ogłoszony zaledwie kilka miesięcy po tym, jak Japoński Program Oceny Nowych Samochodów (JNCAP) również przyznał modelowi najwyższą 5-gwiazdkową notę. Po rygorystycznych testach LEAF zdobył w nich 94,8 punktu na 100 możliwych za poziom bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów w czasie kolizji. Organizatorami programu są japońskie Ministerstwo Ziemi, Infrastruktury, Transportu i Turystyki oraz Krajowa Agencja ds. Bezpieczeństwa Pojazdów i Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych. Więcej szczegółów dotyczących tego komunikatu można znaleźć tutaj.

Komentarze


Copyright 2016-2018Partner techniczny TMNET.PL