| kontakt
Nowe: Skoda Karoq Sportline i Scout
dodano: 2018-08-05 10:25:38, dodał: Redakcja, źródło: Skoda - PR Portal

W trakcie tegorocznej edycji Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu odbędzie się światowa premiera dwóch nowych wersji kompaktowego SUV-a marki Skoda - modelu Karoq w wersji SCOUT i SportLine.ŠKODA KAROQ SPORTLINE

Sportowy design nowej linii ŠKODY KAROQ SPORTLINE jest widoczny już na pierwszy rzut oka zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz samochodu. Zderzaki o sportowej stylistyce i ekskluzywne, czarne, 18-calowe obręcze kół Mytikas, wykonane ze stopów lekkich lub dostępne jako opcja 19-calowe, antracytowe obręcze o wzorze Vega nadają autu sportowy charakter. Na przednich błotnikach widnieje emblemat SPORTLINE, a elegancką sylwetkę nowego modelu dopełniają przyciemniane szyby, czarne relingi oraz nadwozie utrzymane w sportowej stylistyce.
ŠKODY KAROQ SPORTLINE
ŠKODY KAROQ SPORTLINE

Czarne, sportowe fotele wewnątrz samochodu zapewniającą dodatkowy komfort pasażerom. Wielofunkcyjna sportowa kierownica pokryta jest perforowaną czarną skórą. Sportowe wnętrze uzupełniają: pakiet oświetlenia LED Ambiente umożliwiający nastrojowe oświetlenie wnętrza, pedały z elementami ze stali nierdzewnej, czarna podsufitka i słupki dachowe w tym samym kolorze.


W gamie jednostek npędowych modelu KAROQ SPORTLINE można znaleźć jednen z czterech silników:
- benzynowy 2.0 TSI o mocy 140 kW (190 KM) z automatyczną skrzynią DSG i napędem 4x4 zarezerwowany wyłącznie dla tej wersji
- wysokoprężny 2-litrowy, również o mocy o mocy 140 kW (190 KM) wysttępujący również wyłącznie z automatyczną skrzynią DSG oraz napędem 4x4.
- wysokoprężny 2.0 TDI o mocy 110 kW (150 KM) dostępny ze skrzynią manualną i napędem na przednie koła lub 4x4, natomiast ze skrzynią automatyczną DSG w ofercie znajdzie się tylko napęd 4x4.
- benzynowy 1.5 TSI 110 kW (150 KM) będzie występujący ze skrzynią manualną oraz DSG i w wariancie 4x4 zawsze ze skrzynią DSG.
ŠKODY KAROQ SPORTLINE
ŠKODY KAROQ SPORTLINE

Nowa usportowiona wersja SUV-a wyposażona jest w najnowszej klasy rozwiązania z zakresu multimediów i bezpieczeństwa. Dostępny w opcjonalnym wyposażeniu Wirtualny Kokpit posiada dodatkowy, piąty tryb wyświetlania, w którym centralnie umieszczony został obrotomierz oraz informacja o aktualnej prędkości. Dostępne opcjonalnie usługi ŠKODA Connect dzięki internetowym systemom informacyjno – rozrywkowym, w tym modułowi LTE i Wi-Fi, pozwalają pasażerom nieustannie pozostawać w trybie online. W ramach usługi Infotainment Online, kierowca posiada dostęp do interesujących informacji i sytuacji na drodze.

ŠKODA KAROQ SPORTLINE została wyposażona również w proaktywne funkcje z zakresu bezpieczeństwa. Jedną z nich jest dostępna opcjonalnie możliwość automatycznego wykonywania połączeń alarmowych, umożliwiająca w razie wypadku natychmiastowe wezwanie służb ratowniczych.

ŠKODA KAROQ SCOUT
ŠKODY KAROQ SCOUT
ŠKODY KAROQ SCOUT

Dzięki chromowanym i srebrnym elementom nadwozia, nakładkom na nadkola i antracytowym, polerowanym osiemnastocalowym obręczom kół ze stopów lekkich "Braga", ŠKODA KAROQ SCOUT już na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie solidnego auta. Wizerunek auta dopełniają przyciemniane szyby i umieszczony na nich emblemat SCOUT. Wnętrze samochodu wyposażone zostało w fotele z nowo zaprojektowanymi poszyciami, z kontrastującymi czarno-brązowymi szwami. Na każdym z foteli znajduje się ozdobny napis SCOUT. Wielofunkcyjna, skórzana kierownica, pedały z nakładkami ze stali szlachetnej oraz oświetlenie LED Ambiente uzupełniają bogatą ofertę standardowego wyposażenia.

ŠKODA KAROQ SCOUT dostępna jest wyłącznie z napędem na cztery koła oraz trzema jednostkami napędowymi. Oprócz silnika benzynowego 1.5 TSI o mocy 110 kW (150 KM) w połączeniu z siedmiobiegową automatyczną skrzynią DSG, dostępne są również dwie jednostki wysokoprężne. Silnik 2.0 TDI o mocy 110 kW (150 KM) może być połączony z sześciobiegową, manualną skrzynią biegów lub siedmiobiegową automatyczną DSG. Najmocniejsza jednostka to 2.0 TDI o mocy 140 kW (190 KM) wraz z siedmiobiegową przekładnią DSG.
ŠKODY KAROQ SCOUT
ŠKODY KAROQ SCOUT

Kierowcy mogą skonfigurować Wirtualny Kokpit ŠKODY KAROQ SCOUT w zależności od indywidualnych potrzeb. Wybór odpowiedniego trybu umożliwia bezpieczną jazdę w terenie. Dostępne są także: Technologia SmartLink+, funkcja ŠKODA Media Command oraz usługi ŠKODA Connect.

Dostępna jako opcja, elektrycznie sterowana pokrywa bagażnika otwiera się i zamyka po naciśnięciu przycisku lub delikatnym pociągnięciu za otwartą pokrywę, a funkcja bezdotykowego otwierania pokrywy bagażnika, pozwala otworzyć piąte drzwi za pomocą prostego ruchu stopy. Siatki dostępne na przednich fotelach i konsoli środkowej, specjalna kieszeń przeznaczona na drobne monety parkingowe, znajdująca się po stronie kierowcy oraz uchwyt na tablet – wszystko to czyni codzienną jazdę jeszcze prostszą i bardziej przyjemną.

Komentarze


Copyright 2016-2019Partner techniczny TMNET.PL