| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Nowy Renault Kadjar - atrakcyjny styl i komfort
dodano: 2018-09-12 19:44:43, dodał: Redakcja, źródło: Renault Media

W 2015 roku Renault Kadjar zdobyło silną pozycję w segmencie kompaktowych SUV-ów. Płynne linie, dynamika i komfort jazdy przyciągnęły rzeszę klientów. W zakresie napędu na cztery koła i zdolności terenowych, Kadjar korzysta z doświadczenia partnera - firmy Nissan.Nowy Kadjar stawia na komfort, jakość i ergonomiczny design. Przeprojektowane wnętrze zapewnia więcej przyjemności w codziennym użytkowaniu. Nowy Kadjar oferuje bardziej zaawansowane, oszczędne silniki benzynowe i wysokoprężne, które gwarantują większą przyjemność z jazdy. Po debiucie w 2015 roku Kadjar stał się podstawowym modelem w gamie Renault, sprzedawanym na całym świecie. Wybrało go dotychczas ponad 450 000 klientów w ponad pięćdziesięciu krajach. Nowy Kadjar umocni swoją pozycję dzięki bardziej nowoczesnemu, stylowemu designowi, większemu komfortowi i lepszej jakości postrzeganej. Jednocześnie wzbogaci naszą ofertę modeli z napędem na cztery koła, wyróżniając się na tle innych na rynku.
Olivier Tschanhenz, zastępca dyrektora ds. marketingu

Odświeżona stylistyka

Nowy Kadjar jest modelem bardziej atrakcyjnym, bardziej luksusowym, o bardziej muskularnym wyglądzie. Wyraźnie szerszy i bardziej wyrafinowany przód jest spójny ze stylistyką innych SUV-ów Renault. Niezwykle charakterystyczny układ świateł LED podkreśla zaawansowanie technologiczne Nowego Kadjara.
Stéphane Guarda, kierownik projektu ds. designu
Badania opinii klientów pokazują, że głównym czynnikiem, który skłania do zakupu Renault Kadjara jest jego styl. Linie Nowego Kadjara są jeszcze bardziej eleganckie, płynne i wysmakowane.

Całkowicie nowy układ świateł
Nowy Kadjar zachowuje z przodu charakterystyczny układ świateł w kształcie litery C, typowy dla samochodów Renault. Jego oryginalność wzmacnia wbudowanie kierunkowskazów LED w światła do jazdy dziennej. Światła przeciwmgłowe również otrzymują diody LED, w wersjach wyposażonych w światła w technologii LED Pure Vision. W efekcie zużycie energii jest sześciokrotnie mniejsze niż w przypadku halogenów. Światła przeciwmgłowe są teraz prostokątne i doskonale podkreślają terenowy styl Kadara.
W tylnych kierunkowskazach również zastosowano diody LED, podobnie jak w światłach cofania i przeciwmgłowych. Zdecydowanie cieńsze i wbudowane w zderzak, tworzą bardziej eleganckie wykończenie.

Mocniejszy, niepowtarzalny styl
Projektanci zmodyfikowali przód i tył Nowego Kadjara, aby stał się jeszcze bardziej atrakcyjny. Pojawił się nowy, szerszy grill z chromowanymi wstawkami i bardziej stylowe zderzaki z większą powierzchnią polakierowaną w kolorze nadwozia.

Bogatsza stylizacja nadwozia

W zależności od poziomu wyposażenia, w przeprojektowanym tylnym zderzaku mogą pojawić się chromowane elementy, dzięki którym samochód sprawia wrażenie mocniej trzymającego się drogi. Od wersji Intens Nowy Kadjar wyposażony jest także w antenę w kształcie płetwy rekina.

Nowy Kadjar jest dostępny z dwoma nowymi obręczami kół 17- i 19-calowymi oraz w trzech nowych kolorach: „Zielony Ural”, „Niebieski Iron” i „Szary Highland”.

Design wnętrza i jakość postrzegana

W Nowym Renault Kadjar położyliśmy mocny nacisk na jakość. Nadaliśmy bardziej spójny charakter materiałom wykończeniowym. Zaprojektowaliśmy też zintegrowany multimedialny ekran dotykowy i zmieniliśmy panel sterowania klimatyzacją. Ulepszenia są zauważalne od razu.
Mehdy Delemer, główny specjalista ds. produktu Kadjar

Renault Kadjar od początku postawiło na komfort pasażerów. Nowy Kadjar idzie jeszcze dalej dzięki unowocześnionej stylistyce i poprawionej jakości postrzeganej.
Nowy, bardziej elegancki multimedialny ekran dotykowy Nowy multimedialny ekran dotykowy, który wykorzystuje technologię pojemnościową zapewniającą większą jasność i czułość, jest centralnym elementem na desce rozdzielczej. Ekran o przekątnej 7 cali z elementami sterującymi po obu stronach umożliwia korzystanie z systemu R-LINK 2. Jest perfekcyjnie wbudowany w deskę rozdzielczą tworząc piękną, ciągłą linię.
Bardziej nowoczesne i ergonomiczne elementy sterowania klimatyzacją
Nowy panel sterowania automatyczną klimatyzacją charakteryzuje się bardziej nowoczesnym i ergonomicznym wzornictwem, a ustawienia temperatury i wentylacji są wyświetlane na środku trzech pokręteł. Jest czytelny i intuicyjny w obsłudze.

Maksimum wygody
W ankiecie zadowolenia klienci podkreślają komfort Kadjara. W przypadku Nowego Kadjara dążymy do dalszej poprawy tego atutu. Dlatego zmieniliśmy siedzenia, aby zapewnić lepsze podparcie, udoskonaliliśmy system wentylacji i zwróciliśmy szczególną uwagę na aspekty praktyczne, takie jak podłokietnik, który można teraz przesuwać.
Jean Chevennement, zastępca dyrektora programu Kadjar
We wnętrzu Nowego Kadjara wyraźnie widać ulepszenia w zakresie komfortu.

Bardziej ergonomiczne fotele
Na nowo zaprojektowane fotele umożliwiają teraz regulację długości siedziska. Są również wyposażone w piankę o podwójnej gęstości, co zwiększa komfort podczas jazdy i zapobiega zmęczeniu w czasie długich podróży. Z kolei sztywniejsze wzmocnienia boczne zapewniają lepsze podparcie. Przesuwny przedni podłokietnik można z łatwością dopasować do własnych potrzeb.

Zmienione panele wewnętrzne drzwi
Wewnętrzne panele drzwi zostały całkowicie zmienione. Elementy sterujące elektrycznymi lusterkami bocznymi i szybami są teraz umieszczone w jednym, podświetlanym panelu, ułatwiającym korzystanie z nich w nocy. Schowki w drzwiach, umieszczone pod wstawkami wykończonymi satynowym chromem, są teraz wystarczająco obszerne, aby pomieścić dużą butelkę wody.
Lepsze rozprowadzenie ciepłego powietrza
Nawiewy skierowane na tylne miejsca znajdujące się z tyłu konsoli centralnej zapewniają większy komfort cieplny pasażerom jadącym z tyłu.

Przebudowana konsola centralna
W konsoli centralnej znajdują się dwa duże uchwyty na kubki z regulacją zapewniającą wygodę w użytkowaniu. Schowek znajdujący się przed dźwignią zmiany biegów jest teraz podświetlany.

Podstawowe dane techniczne nadwozia

Renault Kadjar ICrossover
Liczba drzwi:5
Liczba miejsc:5
Długość:4449 mm
Szerokość:1836 mm
Szerokość z lusterkami:0 mm
Wysokość:1613 mm
Rozstaw osi:1613 mm
Zwis przedni:896 mm
Zwis tylny:906 mm

Komentarze

Encyklopedia Motoryzacji

Copyright 2016-2019Partner techniczny TMNET.PL