| kontakt
Seat Tarraco w wyczerpującym teście
dodano: 2018-09-16 09:58:32, dodał: Redakcja, źródło: Seat Media

SEAT Tarraco, chociaż wciąż w pełnym kamuflażu, zadebiutował na drodze. Największy SUV w gamie SEAT-a ma już za sobą pierwszy ekstremalny test na obrzeżach hiszpańskiej Tarragony. Za jego kierownicą usiadł Stefan Ilijevic, Szef Departamentu do spraw Patentów i Innowacji Marki. Jakie były jego wrażenia po pierwszej jeździe?Już po uruchomieniu silnika i pierwszych przejechanych zakrętach można przekonać się o mocy 7-miejscowego SUV-a. Prowadzenie tego pojazdu dostarcza niesamowitych emocji. Jest wyjątkowo dynamiczny i jednocześnie gwarantuje poczucie bezpieczeństwa w każdej chwili jazdy – podkreśla Ilijevic.

Samochód pojawi się w wersji 5- lub 7-miejscowej, z bagażnikiem o pojemności do 760 litrów, gwarantując kierowcy i pasażerom przestronność.

W dobrej formie w każdym terenie

SEAT Tarraco tuż przed swoją międzynarodową premierą zmierzył się z terenową nawierzchnią, aby w pełni potwierdzić swoje najwyższe umiejętności. Doskonale radzi sobie w wymagającym terenie ze wzniesieniami o nachyleniu nawet 70% – wyjaśnia Ilijevic zjeżdżając z bardzo stromego pagórka – Jego napęd na cztery koła wydaje się nie mieć żadnych ograniczeń. W tej chwili samochód niemal sam hamuje – dodaje.

Doskonałe właściwości jezdne SEAT-a Tarraco potwierdzone zostały także podczas pokonywania wąskich, pochylonych bocznie zakrętów. SUV skutecznie radzi sobie w jeździe po nawierzchni z 85% pochyleniem bocznym, zapewniając poczucie solidności i bezpieczeństwa prowadzącego. Tarraco został także wyposażony w dwa nowe systemy wspomagania kierowcy. Jednym z nich jest Rollover Assist, który automatycznie odblokowuje drzwi, wyłącza silnik i uruchamia połączenie alarmowe w hipotetycznym przypadku przewrócenia.

Do sześciu trybów jazdy za pomocą prostego gestu

Wszystko, co musisz zrobić, to zmienić tryb jazdy i już możesz jechać po jezdni – zapewnia inżynier SEAT-a Przetestował to tuż po opuszczeniu nierównego terenu, wybierając profil Sport, z którego można korzystać także podczas jazdy po mieście. – Dzięki zawieszeniu adaptacyjnemu DCC kierowca zyskuje niesamowite wrażenie dynamiki, także podczas długich podróży – podsumowuje.

Wszystkie detale nowego SUV-a już wkrótce ujrzą światło dzienne. Międzynarodowa prezentacja SEAT-a Tarraco odbędzie się już 18 września w Tarragonie. Nowy pojazd dołączy do gamy SUV-ów marki, która od 2016 roku wprowadziła już na rynek modele Ateca i Arona.

Komentarze


Copyright 2016-2019Partner techniczny TMNET.PL