| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Zamówiono ponad 100 000 Opla Grandlanda X
dodano: 2018-09-21 12:13:35, dodał: Redakcja, źródło: Opel Press

Światowa premiera Opla Grandlanda X miała miejsce rok temu na międzynarodowych targach motoryzacyjnych IAA we Frankfurcie. Od tego czasu najnowszy sportowo-użytkowy Opel doskonale radzi sobie w swoim segmencie rynku. Na dynamicznego SUV‑a z Rüsselsheim wpłynęło dotychczas już ponad 100 000 zamówień.Szczególnym zainteresowaniem klientów cieszą się Grandlandy X wyposażone w rozwiązania technologiczne i podnoszące komfort, takie jak adaptacyjne reflektory AFL LED i system multimedialny Navi 5.0 IntelliLink.

W najnowszej alokacji produkcyjnej Groupe PSA zdecydowało, że od 2019 roku Grandland X będzie produkowany w zakładzie w Eisenach. Grandland X numer 100 000 został zamówiony właśnie przez dealera Autohaus Schorr z Eisenach. Szczęśliwa właścicielka tego samochodu, Antje Fink, powiedziała: „Zamówiłam Grandlanda X, ponieważ jest nie tylko sportowy, ale i komfortowy. Reflektory LED i doskonałe fotele AGR to po prostu pozycje obowiązkowe. Grandland X będzie produkowany właśnie tutaj, co czyni go prawdziwym obywatelem Turyngii”.

Większość nabywców Grandlanda X decyduje się na dwie najbogatsze wersje wyposażenia, na które przypada łącznie około 70 procent wszystkich zamówień. W zakres ich wyposażenia wchodzą takie systemy wspomagające kierowcę, jak: alarm przedkolizyjny z funkcją wykrywania pieszych i automatycznym hamowaniem awaryjnym, asystent pasa ruchu, system wykrywający objawy zmęczenia kierowcy, a także czujniki parkowania Parki Pilot z przodu i z tyłu. Standardowe wyposażenie podnoszące komfort obejmuje między innymi zdalnie sterowaną klapę bagażnika, system bezkluczykowego otwierania i uruchamiania pojazdu, dwustrefową automatyczną klimatyzację i podgrzewaną kierownicę. Do standardowego wyposażenia najwyższej wersji wyposażenia Grandland X, czyli „Ultimate”, należą dodatkowo skórzane fotele z atestem Akcji na rzecz Zdrowych Pleców (Aktion Gesunder Rücken e.V. — AGR). Eleganckimi dodatkami są czarny dach, czarne lusterka i dwukolorowe 19‑calowe obręcze kół „BiColor” z lekkiego stopu.

Dużą popularnością cieszą się też opcje zwiększające komfort. Najpopularniejszą z nich jest pokładowy system multimedialny Navi 5.0 IntelliLink. System kompatybilny z Apple CarPlay i Android Auto jest instalowany w 70 procentach zamawianych samochodów. Zintegrowaną nawigację z mapami drogowymi Europy i widokami 3D można obsługiwać przez ośmiocalowy kolorowy ekran dotykowy lub polecenia głosowe. Do ładowania kompatybilnych smartfonów może służyć indukcyjna bezprzewodowa ładowarka, którą wybiera około 25 procent nabywców Grandlanda X.

Adaptacyjne w pełni diodowe reflektory zwiększające bezpieczeństwo jazdy Grandlandem X są zamawiane przez 40 procent klientów. Reflektory mogą działać w siedmiu trybach i dostosowują rozkład wiązki świetlnej do warunków na drodze, bez oślepiania kierowców pojazdów poprzedzających lub nadjeżdżających z przeciwka. Równie popularna wśród klientów jest podgrzewana przednia szyba ThermaTec, która zapewnia dobrą widoczność zwłaszcza przy chłodnej pogodzie.

Standardowe wyposażenie oraz oferowane wersje mogą się różnic na poszczególnych rynkach. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Komentarze

Encyklopedia Motoryzacji

Copyright 2016-2019Partner techniczny TMNET.PL