| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Dacia z nowym silnikiem na salonie w Paryżu
dodano: 2018-10-03 10:46:05, dodał: Redakcja, źródło: Dacia (Renault Media)

Dacia, która niedawno zaprezentowała Nowego Dustera, nie przestaje odnosić kolejnych sukcesów. Tym razem bije rekordy sprzedaży dla klientów indywidualnych. W Paryżu Dacia zaprezentuje nowe innowacyjne silniki oraz rozbudowany system nawigacyjny.Nowe silniki 1.3 TCe 130 FAP i 150 FAP w Dusterze

Nowy lżejszy blok silnika wykonanego z aluminium będzie wyposażony w innowacyjne rozwiązania, m.in. „Bore Spray Coating”. Technologia ta umożliwia optymalizację wymiany ciepła dzięki specjalnej powłoce cylindra i zapewnia lepsze osiągi i większą przyjemność z jazdy.

Nowe silniki benzynowe z wtryskiem bezpośrednim zostały teraz wyposażone w filtr cząstek stałych do silników benzynowych (FAP).

Nowa generacja silników benzynowych, które gwarantują większą przyjemność z jazdy Dusterem dostępna będzie w dwóch wersjach:
- o mocy 130 KM (96 kW) przy 5000 obr./min i maksymalnym momentem obrotowym do 240 Nm przy 1500 obr./min, co oznacza dodatkowe 5 KM w porównaniu do poprzedniej generacji,
- o mocy 150 KM (110 kW) przy 5250 obr./min i maksymalnym momentem obrotowym do 250 Nm przy 1600 obr./min, co oznacza dodatkowe 25 KM w porównaniu do poprzedniej generacji.

Po odnowieniu oferty silników wysokoprężnych dzięki Blue dCi w wersjach 4x2 i 4x4 Dacia rozpoczyna sprzedaż nowych silników benzynowych w Dusterach z napędem 4x2 oraz od połowy 2019 roku w wersjach 4x4. Przyjmowanie zamówień rozpocznie się za kilka tygodni (w zależności od kraju).

Media Nav Evolution - płynna obsługa i dostęp do aplikacji mobilnych
fot. Dacia
fot. Dacia

Do końca 2018 roku Dacia wyposaży swoją gamę w nowy system nawigacji Media Nav Evolution, który jest szybszy i prostszy w obsłudze oraz wyposażony w nowe funkcje:
- Android AutoTM i Apple CarPlayTM, które mogą być wykorzystywane do wyszukiwania najlepszych aplikacji na smartfona i zapewniają dostęp do wiadomości (dostępne w wybranych krajach)
- szybsze reagowanie na dotyk oraz łatwiejsze przechodzenie pomiędzy ekranami, co ułatwi obsługę menu.
Cena nowej wersji Media Nav się nie zmienia.

Nowa seria limitowana Sandero Stepway - początek głosowania
fot. Dacia
fot. Dacia

Podczas Salonu Samochodowego w Paryżu przedstawiony zostanie również Sandero Stepway w trzech oryginalnych wersjach zaprojektowanych przez Florę Jammes, Aurélie Abric i Pierre’a Lanciena. W konkursie zorganizowanym przez Dacię od 6 do 25 lipca internauci przesyłali własne projekty nowej „Serii Limitowanej”.
fot. Dacia
fot. Dacia

Trójka finalistów konkursu zostanie przedstawiona podczas Salonu i rozpocznie się druga część konkursu, która potrwa od 2 do 13 października do godziny 18:00. Trzy finałowe projekty wezmą udział w głosowaniu wśród odwiedzających stoisko Dacii oraz internautów na stronie poświęconej salonowi: https://www.dacia.fr/. Zwycięski projekt zostanie zrealizowany w postaci Nowej Serii Limitowanej Sandero Stepway.
fot. Dacia
fot. Dacia

Dacia osiągnęła nowy rekord sprzedaży
Dacia osiągnęła najlepsze półroczne wyniki sprzedaży w historii. Marka potwierdziła trzecie miejsce na rynku sprzedaży samochodów osobowych dla klientów indywidualnych we Francji. Wyniki sprzedaży marki wzrosły w pierwszym półroczu we Francji o 20,8%.
Marka osiągnęła również rekordową sprzedaż 281 206 samochodów w Europie (wzrost o 14,6%) i udział w rynku w wysokości 2,9% (wzrost o 0,3 punktu). W ten sposób Dacia znalazła się w pierwszej piątce najlepiej sprzedających się samochodów dla klientów indywidualnych w Europie.

Sandero nadal jest numerem 1 sprzedaży dla klientów indywidualnych w Europie. Nowy Duster również odnosi ogromne sukcesy i odnotował blisko 62 900 nowych rejestracji w Europie w ciągu sześciu miesięcy.

Komentarze

Encyklopedia Motoryzacji

Copyright 2016-2019Partner techniczny TMNET.PL