| kontakt
Renault zapowiada kolejne przystępne samochody elektryczne
dodano: 2018-10-04 10:12:11, dodał: Redakcja, źródło: Renault Media

Carlos Ghosn, prezes Grupy Renault, zapowiedział dwa kolejne etapy procesu elektryfikacji gamy modeli Renault. Są one przewidziane w ramach planu strategicznego „Drive the Future” i oznaczają nowy, miejski, elektryczny, przystępny cenowo samochód, który już w 2019 roku w pierwszej kolejności trafi na rynek chiński.
Dodatkowo w 2020 roku pojawią się wersje hybrydowe i hybrydowe typu plug-in najbardziej popularnych modeli: Clio, Captur i Mégane.Nowe modele i nowe rynki zbytu

Grupa Renault, która jest pionierem w zakresie w 100% elektrycznych indywidualnych środków transportu, zaprezentowała model Renault K-ZE. Jest to nowy, elektryczny samochód z segmentu A. Jego stylistyka jest wzorowana na SUV-ach. Samochód dysponuje zasięgiem 250 km w cyklu NEDC, co jest najlepszym wynikiem wśród aut z tego segmentu. Wyróżnia się wyrazistą, sportową, muskularną i zwartą sylwetką. Oprócz przykuwającego uwagę designu Renault K-ZE charakteryzuje się łatwością doładowywania akumulatora trakcyjnego dzięki podwójnemu systemowi ładowania, który jest przystosowany do gniazdek domowych i do publicznych terminali. Prowadzenie tego elektrycznego auta jest szczególnie przyjemne dzięki takim elementom wyposażenia, jak czujniki parkowania tyłem, kamera cofania centralny ekran z systemem nawigacji i szeregiem usług mobilnych.

Chiny są zarówno największym rynkiem zbytu samochodów elektrycznych, jak i krajem o najwyższym tempie wzrostu rynku. Zaprojektowany z myślą o podboju światowych rynków Renault K-ZE trafi w pierwszej kolejności na rynek chiński. Będzie lokalnie produkowany przez e-GT New Energy Automotive Co, spółkę joint-venture utworzoną wspólnie przez Dongfeng Motor Group i Nissana. Celem tej współpracy jest rozwijanie produkcji i sprzedaży konkurencyjnych pojazdów elektrycznych przeznaczonych na rynek chiński.
Renault K-ZE
Renault K-ZE

Grupa Renault była pionierem, a obecnie jest liderem w produkcji samochodów elektrycznych. Nasz najnowszy model Renault K-ZE jest przystępnym cenowo, miejskim samochodem. Stylistycznie wzorowany na SUV-ach, symbolizuje wszystkie atuty Grupy Renault: naszą pozycję lidera w dziedzinie samochodów elektrycznych, bogate doświadczenie w produkcji przystępnych cenowo modeli oraz naszą zdolność do tworzenia solidnych układów partnerskiej współpracy – powiedział Carlos Ghosn, prezes Grupy Renault.

Renault potwierdziło również wprowadzenie dodatkowego etapu w procesie elektryfikacji swojej gamy modeli. W 2020 roku klienci poznają zalety elektromobilności za kierownicą znanych i docenianych modeli Renault dzięki hybrydowej wersji Clio i hybrydowym wersjom plug-in Mégane i Captur.

Z wykorzystaniem innowacyjnej i opracowanej w 100% przez Renault technologii e-Tech, Grupa będzie mogła zaoferować systemy hybrydyzacji w modelach z segmentów B i C.

Komentarze


Copyright 2016-2019Partner techniczny TMNET.PL