| kontakt
Zafira w zupełnie nowej odsłonie
dodano: 2019-01-09 22:05:37, dodał: Redakcja, źródło: Opel Press

Już 19 stycznia 2019 r. w trakcie Salonu Motoryzacyjnego w Brukseli zaprezentowana zostanie czwarta generacja modelu Opel Zafira Life. Dostępna w trzech długościach, z możliwością przewożenia do 9 osób! Sprzedaż rozpocznie się już w lutym 2019 roku.Nowa generacja minivana Opla będzie bliźniaczym modelem dwóch znanych modeli koncernu PSA - Citroen-em Spacetourerem i Peugeotem Travellerem.

Tak jak bracia nowa Zafira Life dostępna będzie w trzech długościach nadwozia:
- standardowa Small (4,60 m),
- średnia Medium (4,95 m)
- długa Large (5,30 m).

Wersja Small jest o około 10 centymetrów krótsza od obecnej Zafiry, natomiast Large o około 65 centymetrów dłuższa i zbliża się wielkością do osobowego vana Vivaro Combi. Zafira Life obejmuje więc aż trzy segmenty pojazdów, ustanawiając nowy wzorzec wśród wieloosobowych minivanów.

Zafira Life Small ma za zadanie rywalizować z kompaktowymi minivanami. Głównym atutem nowego modelu ma być znacznie większa ilość miejsca i przestrzeni nawet dla dziewięciu osób — co jest niespotykane w tej klasie pojazdów. Równie unikatowe w tym segmencie są takie cechy, jak mała średnica zawracania (11,3 m), bardzo dobre właściwości jezdne i sterowane czujnikami przesuwane drzwi reagujące na ruch stopy. Zafira Life „Medium” (podobnie jak Zafira Life „L”) ma rozstaw osi wydłużony o 35 cm (do 3,28 m), co przekłada się na więcej miejsca na nogi dla pasażerów tylnych siedzeń i pozwala konkurować ze średnimi minivanami z segmentu D. W porównaniu z konkurencją Opel ma także większą tylną klapę i łatwiejszy dostęp do bagażnika, a także większą ładowność przekraczającą jedną tonę. Zafira Life Large z przestrzenią bagażową o pojemności około 4500 litrów, jest poważnym rywalem nawet dla większych vanów.

Eleganckie i bogato wyposażone mikrobusy cieszą się dużym powodzeniem w tym segmencie rynku. We wszystkich wersjach Zafiry Life Opel oferuje więc skórzane fotele zamontowane w aluminiowych prowadnicach, umożliwiających pełną i łatwą regulację. Wnętrze dostępne jest z pięcioma, sześcioma, siedmioma lub ośmioma skórzanymi fotelami. Składane oparcie fotela pasażera z przodu umożliwia przewożenie przedmiotów o długości do 3,5 metra. Po złożeniu trzeciego rzędu foteli pojemność bagażnika w Zafirze Life „S” wzrasta do 1500 litrów (do wysokości dachu). Po wymontowaniu tylnych foteli (które równie łatwo można zamontować z powrotem) całkowita pojemność ładunkowa wynosi aż 3397 litrów.

Opel Zafira Life zaspokaja wszystkie potrzeby, oferując między innymi uniwersalne wnętrze, wysoki komfort i zaawansowane systemy wspomagające kierowcę, a także najnowocześniejsze systemy multimedialne, wyświetlacz projekcyjny oraz aktywny tempomat współpracujący z kamerą i radarem. Zaawansowanej technologii towarzyszą wyrazisty wygląd, wyważone proporcje, krótkie zwisy oraz typowy dla Opla przód. Kierowca i pasażerowie docenią też dwuczęściowy panoramiczny dach i otwierane okno w tylnej klapie.

Nowy Opel Zafira Life jest wyposażony w zaawansowany układ kontroli trakcji IntelliGrip zapewniający przyczepność na luźnej nawierzchni. Dostępna również będzie wersja z napędem 4x4. Na początku 2021 roku Opel zaoferuje w pełni elektryczną wersję minivana, która będzie kolejnym kamieniem milowym w elektryfikacji marki.

Galeria: Nowy Opel Zafira Life


Komentarze


Copyright 2016-2019Partner techniczny TMNET.PL