| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Pół miliona wyprodukowanych Fiatów Tipo.
dodano: 2019-02-24 11:47:12, dodał: Redakcja, źródło: Fiat (Fiat Chrysler Automobiles)

Niespełna 3 lata od chwili wprowadzenia na rynek wyprodukowano egzemplarz z numerem nadwozia 500000. To Tipo hatchback w nowej wersji Sport oferującej specjalne elementy stylistyczne podkreślające jego dynamiczny charakter, jak aerodynamiczny sportowy zderzak przedni, zewnętrzne spoilery boczne i tylny na dachu oraz tylny zderzak z dyfuzorem.W zakładzie Bursa w Turcji wyprodukowano Fiata Tipo z numerem nadwozia 500 000. Ten rekordowy egzemplarz to Tipo hatchback Sport wyposażony w silnik 1.6 Multijet DCT o mocy 120 KM, z nadwoziem w przyciągającym wzrok czerwonym kolorze Passion połączonym z kontrastowym czarnym dachem i nową, czarną kolorystyką wnętrza Total Black.
Rekord ten potwierdza sukces modelu, który odgrywa kluczową rolę w swoim segmencie i znajduje się w pierwszej dziesiątce w czterech krajach europejskich, a także jest drugim najbardziej globalnym modelem w gamie Fiata, którego ponad 70% samochodów sprzedawanych jest poza granicami Włoch.
Fiat Tipo w wersji kombi
Fiat Tipo w wersji kombi

Wartości reprezentowane przez Tipo, odpowiadając na potrzeby polskich Kierowców, znalazły duże uznanie także nad Wisłą a model szybko stał się bestsellerem, nagrodzonym w branżowych plebiscytach tytułami Auto Lider 2016 i Auto Lider 2017. Nie dziwi fakt, że i w tym roku Tipo ponownie dowiódł, że zasługuje na ten tytuł, notując w styczniu najlepszy wynik sprzedaży do Klientów indywidualnych w segmencie aut kompaktowych. Miejsce numer jeden w klasie zapewniło Tipo aż 626 rejestracji dokonanych w ubiegłym miesiącu przez osoby prywatne. Całkowita sprzedaż modelu wyniosła w styczniu 992 sztuki, plasując Tipo na mocnym, siódmym miejscu w rankingu Top10 najchętniej wybieranych samochodów w Polsce. Styczniowy wynik to już kolejny rekordowy miesiąc Fiata Tipo. W zeszłym roku polscy kierowcy nabyli aż 8058 sztuk tego modelu, co stanowiło 62% wszystkich zarejestrowanych nad Wisłą nowych samochodów Fiata, i co zapewniło Tipo trzecie miejsce w klasie aut kompaktowych wśród Klientów indywidualnych w całym 2018 roku.
Fiat Tipo w wersji sedan
Fiat Tipo w wersji sedan

Od wprowadzenia na rynek w lutym 2016 roku pierwszej wersji sedan sprzedano w Polsce 20 466 szt. Fiatów Tipo, w tym: 11 303 szt. wersji sedan, 5876 szt. wersji hatchback i 3287 szt. wersji kombi.

Jeśli do obecnej wersji dodamy model poprzedniej generacji, wprowadzony na rynek w 1988 r. otrzymamy ponad dwa miliony sto tysięcy sprzedanych egzemplarzy. W okresie trzydziestu jeden lat liczba ta jest konkretnym dowodem na to, że Klienci doceniają pierwotny potencjał i dążenie marki Fiat, aby zawsze zapewniać komfort i przestrzeń wnętrza najwyższej klasy w bezkonkurencyjnej cenie w swoim segmencie. I tak jak ujmuje to najnowszy spot reklamowy, model oferuje „Tak niewiele trzeba, by mieć tak wiele".

Nowa gama Tipo składa się z trzech wersji nadwozia (sedan, hatchback i Station Wagon) oraz czterech poziomów wyposażenia (Street, Mirror i nowy S-Design i Sport), które zaspokoją potrzeby bardzo zróżnicowanej Klienteli pod względem wieku, gustów i potrzeb w zakresie mobilności. Modele S-Design i Sport zaprojektowano z myślą o młodych, dynamicznych kierowcach, dla których ważny jest atrakcyjny wygląd i którzy poszukują samochodu o silnym, sportowym charakterze.
Fiat Tipo w wersji hatchback w najnowszej wersji Sport
Fiat Tipo w wersji hatchback w najnowszej wersji Sport

Tipo Mirror przeznaczony jest dla Klientów zainteresowanych łącznością ze światem, którzy poszukują najnowszych trendów w zakresie systemów multimedialnych, natomiast Tipo Street skierowany jest do dzisiejszej młodzieży i przyszłych dorosłych oczekujących wyjątkowego i bezkompromisowego komfortu: bogatego wyposażenia i przystępnej ceny, z których rodzina Tipo jest doskonale znana.
Innymi słowy, model stanowi odpowiedź na potrzeby i gusty każdego Klienta. Dlatego każdy z 500 000 wyprodukowanych samochodów Tipo to rodzaj szytego na miarę garnituru.

Fiat Tipo, który podbił serca Polaków połączeniem nowoczesności, komfortu i niewygórowanej ceny, jest osiągalny już od 48 100 zł za wersję sedan napędzaną silnikiem 1.4 95 KM.

Komentarze

Encyklopedia Motoryzacji

Copyright 2016-2019Partner techniczny TMNET.PL