| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Co skrywa Volkswagen Golf GTI TCR?
dodano: 2019-04-02 10:01:32, dodał: Redakcja, źródło: Volkswagen

Volkswagen Golf GTI TCR - jak wskazuje człon "GTI" - to odmiana kompaktowego Volkswagena o sportowym charakterze. Wersja TCR wzoruje się na wyścigowym odpowiedniku, który dwukrotnie zwyciężał w klasyfikacji generalnej międzynarodowej serii wyścigowej TCR.Wystarczy spojrzeć na nowego Golfa GTI TCR, aby odkryć jego prawdziwy charakter. Sportowy wygląd podkreślają czarne obudowy lusterek, przedni splitter, poszerzone progi. Tył pojazdu zdobi spojler dachowy oraz dufuzor. Oprócz zestawu spojlerów w oczy rzucają się 18-calowe obręcze kół dostępne w dwóch wariantach - standardowo model Belvedere - alternatywnie Milton Keynes.
Volkswagen Golf GTI TCR
Volkswagen Golf GTI TCR

Opcjonalnie Golf GTI TCR może być wyposażony w pakiet w większymi kołami jeszcze bardziej podkreślającymi sportowe aspiracje modelu. Do wyboru są dwie opcje - pierwsza zawiera między innymi, 19-calowe obręcze kół Reifnitz z oponami w rozmiarze 235/35 R 19, oraz sportową wersję amortyzatorów, które obniżają Golfa o 20 mm i adaptacyjne zawieszenie DCC. W drugim wariancie otrzymujemy 19-calowe obręcze Pretoria ze sportowymi oponami semi-slick przystosowanymi do wyścigów w rozmiarze 235/35 R 19, zawieszenie obniżone o 20 mm i układ DCC, oraz dodatkowe blokady antykradzieżowe dla kół.

Standardowo Golf GTI TCR wysposażony jest w mechaniczną blokadę mechanizmu różnicowego przedniej osi, oraz perforowane tarcze hamulcowe.
Volkswagen Golf GTI TCR
Volkswagen Golf GTI TCR

Drogowa wersja wyścigówki przykuwa wzrok nawet zanim kierowca usiądzie za kierownicą. Logo TCR jest wyświetlane na ziemi po otwarciu przednich drzwi. We wnętrzu sportowe fotele z przodu ze specjalną tkaniną z mikrofibry, pasy bezpieczeństwa z czerwoną obwódką oraz sportową kierownicę. Podobnie jak w wersji wyścigowej, jej skóra jest perforowana na pozycjach godziny trzeciej i dziewiątej oraz ma znacznik na godzinie dwunastej.

Golf GTI TCR to jeszcze więcej niż Golf GTI w wersji Performance dysponujący mocą 245 KM (180 kW). Sercem ulicznej wyścigówki jest 2-litrowy, rzędowy, czterocylnindrowy turbodoładowany silnik benzynowy o mocy aż 290 KM (213 kW) połączony z 7-mio stopniową dwusprzęgłową przekładnię automatyczną DSG. Prędkość maksymalna 250 km/h, która w wersjach z kołami 19-calowymi może być zwiększona do 260 km/h. Pierwszą setkę ze startu zatrzymanego po upływie zaledwie 5,6 sekundy. Zapewnia to ogromną satysfakcję z jazdy.

Samochód wyposażono standardowo w takie elementy jak system monitorowania przestrzeni przed pojazdem Front Assist, cyfrowy wyświetlacz zegarów Active info Display i w pełni LED-owe reflektory.

Cena Golfa GTI TCR w Polsce rozpoczyna się od 153.590 zł.

Galeria: Volkswagen Golf GTI TCR


Komentarze

Encyklopedia Motoryzacji

Copyright 2016-2019Partner techniczny TMNET.PL