| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Škoda Scala udowadnia wysoki poziom bezpieczeństwa
dodano: 2019-07-09 07:59:25, dodał: Redakcja, źródło: Skoda - PR Portal

Škoda Scala otrzymała najwyższą ocenę pięciu gwiazdek w kompleksowym teście przeprowadzonym przez niezależną europejską organizację NCAP. Model uzyskał 97 proc. punktów w kategorii Ochrona dorosłych oraz pełne 6 punktów za ochronę rowerzystów. Zdobyte wyróżnienie stawia nowy kompakt wśród najbezpieczniejszych pojazdów w swojej kategorii.Scala, oprócz ogólnej pięciogwiazdkowej noty, uzyskała 97 proc. wszystkich możliwych punktów w teście dotyczącym bezpieczeństwa osób dorosłych. To jeden z najlepszych rezultatów w historii Euro NCAP. Najnowszy kompakt Škody osiągnął również maksymalne 6 punktów za ochronę rowerzystów. Na pozytywny rezultat testu wpływ miały systemy bezpieczeństwa zastosowane w modelu SCALA, takie jak: FRONT ASSIST z funkcją ochrony pieszych i rowerzystów oraz zintegrowany system awaryjnego hamowania w mieście CITY EMERGENCY BRAKE, oba oferowane w standardowym wyposażeniu. W kategorii systemów wspomagania kierowcy wyróżnione zostały SIDE ASSIST, który ostrzega o pojazdach nadjeżdżających z tyłu lub znajdujących się w martwym punkcie samochodu oraz dostępny w standardzie asystent pasa ruchu LANE ASSIST, oceniony na 3,5 punktów w czterostopniowej skali.

Inżynierowie Škoda nieustannie pracują nad optymalizacją aktywnego i pasywnego bezpieczeństwa naszych modeli. Nowa Scala została wyposażona w systemy wspomagania kierowcy do tej pory zarezerwowane głównie dla samochodów klasy premium. Osiągnięcie najwyższej pięciogwiazdkowej oceny w europejskim teście NCAP jest potwierdzeniem naszej codziennej pracy.

Christian Strube, członek zarządu ŠKODA ds. rozwoju technicznego


Škody Scala wyposażona jest aż w dziewięć poduszek powietrznych
Škody Scala wyposażona jest aż w dziewięć poduszek powietrznych

Škoda Scala stworzona jest z materiałów o podwyższonej twardości, zapewniającej odpowiednią sztywność. Nadwozie wykonane jest ze stali, z której 70 proc. charakteryzuje się wysoką i bardzo wysoką wytrzymałością lub jest specjalnie hartowana. Ponadto kompaktowy model Škody wyposażony jest w dziewięć poduszek powietrznych, w tym opcjonalną poduszkę powietrzną chroniącą kolana kierowcy i opcjonalne poduszki boczne z tyłu. Dodatkowe funkcje podnoszące bezpieczeństwo obejmują hamulec MULTI-COLLISION BRAKE, opcjonalny proaktywny system ochrony pasażerów CREW PROTECT ASSIST, który w wypadku kolizji automatycznie zamyka wszystkie okna oraz napina pasy bezpieczeństwa, a także rozwiązanie Top Tether do mocowań ISOFIX, która stabilizuje fotelik łącząc go z oparciem siedzenia samochodu dla jeszcze większej ochrony najmłodszych.

Komentarze

Encyklopedia Motoryzacji

Copyright 2016-2019Partner techniczny TMNET.PL