| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Toyota RAV4 wciąż na szczycie
dodano: 2022-06-21 11:02:59, dodał: Redakcja, źródło: Toyota Europe

Toyota RAV4 to światowy lider sprzedaży SUV-ów na świecie. Pozycję lidera nieprzerwanie zajmuje od 2017 roku. Jak informuje portal analityczny focus2move.com ten rok również należy do RAV4!

Z wynikiem 215 tys. sprzedanych egzemplarzy w pierwszym kwartale 2022 roku – Toyota RAV4 zdobywa pierwsze miejsce w segmencie SUV na świecie – osiągając 2,7% udziału w rynku. Przewaga modelu Toyoty nad drugim najpopularniejszym SUV-em wynosi 55 tys. egzemplarzy i 0,7 p.p. udziału w rynku.

Skąd popularność modelu?

Toyota RAV4 to średniej wielkości SUV o niezwykle przestronnym wnętrzu. Oparty o platformę GA-K charakteryzuje się niską masą nadwozia przy zachowaniu dużej sztywności, nisko położonego środka ciężkości co w połączeniu z dwuwahaczowym zawieszeniem zapewnia bardzo dobre właściwości jezdne i stabilność w zakrętach.

Kolejnym atutem modelu Toyota RAV4 jest ilość źródeł napędu: benzynowy, hybrydowy oraz hybryda plug-in. Wersja benzynowa napędzana jest 173-konnym silnikiem o pojemności 2.0 l oferowanego z manualną lub automatyczną skrzynią biegów oraz napędem na przednią lub obie osie. Hybrydowy wariant opiera się na 2,5 litrowym spalinowym silniku współpracującym z generatorem i silnikiem elektrycznym oraz automatyczną przekładnią. W zależności od wybranego napędu do dyspozycji mamy 218 KM napędzających przednią oś lub 222 KM w wariancie AWD-i z napędem na cztery koła. Toyota RAV4 Plug-in Hybrid to połączenie cech samochodu elektrycznego i hybrydowego – którego łączna moc systemowa wynosi 306 KM co pozwala na dynamiczną jazdę. Dodatkowo RAV4 Plug-in Hybrid może pokonać do 98 KM w trybie miejskim – korzystając wyłącznie z napędu elektrycznego.

Przeczytaj również

Encyklopedia Motoryzacji

Copyright 2016-2021Partner techniczny TMNET.PL