| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Najczęściej czytane:
Nadjeżdża 6-generacja Mitsubishi L200
dodano: 2018-11-11 14:28:57, dodał: Redakcja, źródło: Mitsubishi Motors Corporation

Nowy L200/TRITON/L200 to szóste wcielenie modelu, który obchodzi w tym roku 40. urodziny. 9 listopada 2018 w Bangkoku odbyła się światowa premiera nowego pickupa o ładowności 1 tony - L200/TRITON. W Tajlandii sprzedaż modelu rozpocznie się od 17 listopada. Natępnie model ma trafić na rynki około 150 krajów całego świata.

Z okazji światowej premiery, dyrektor generalny Mitsubishi Motors, Osamu Masuko powiedział – „Nowy TRITON/L200 jest jednym z naszych najważniejszych globalnych modeli strategicznych, a jego sukces ma kluczowe znaczenie dla wzmocnienia tempa zrównoważonego rozwoju firmy. Nowa generacja oferuje kolejne usprawnienia w zakresie wytrzymałości, niezawodności i komfortu, opracowywane konsekwentnie w ciągu 40 lat od wprowadzenia tej serii na rynek."

Nowy L200/TRITON został opracowany zgodnie z dewizą „Engineered Beyond Tough”, która nakreśliła kierunek projektu. Nowy model jest znacznie bardziej konkurencyjny, dzięki bardziej wyrazistej stylistyce z najnowszą koncepcją przedniej partii samochodu i motywem „Dynamic Shield” oraz udoskonalonemu systemowi napędu na cztery koła, zapewniającemu lepszą sprawność w terenie, a także najnowszym systemom aktywnego bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy. Nowy model oferuje znaczące ulepszenia, wpływające na trwałość i niezawodność, istotne dla użytkowników korzystających zawodowo z samochodów oraz w dziedzinie komfortu i jakości jazdy, na które kładą nacisk użytkownicy prywatni.

Szósta generacja modelu Mitsubishi L200/Tritron posiada trzy typy kabin. Pierwszy typ SingleCab to podstawowa dwuosobowa kabina. Przedłużona kabina ClubCab również dwuoosobwa posiadająca podwójne drzwi ułatwiające dostęp do dodatkowej przestrzeni za przednimi fotelami. Podwójna czterodrzwiowa kabina oferuje połączenie pięcioosobowego samochodu osobowego z pickupem.

Do napędu nowego L200/Triton przewidziano dwa silniki. Pierwszy silnik to wysokoprężna turbodoładowana jednostka 4N15 o pojemności 2.4 l generująca 180 KM (133 kW) przy 3500 obr./min. i momencie obrotowym sięgającym 430 Nm przy 2500 obrotów. Drugi silnik to benzynowy motor 4G64 znany z obecnych modeli również o pojemności 2,4 l (nie oferowany na rynkach europejskich).

Mitsubishi L200/Triton dostępny będzie z napędem na tylną oś lub z napędem na wszystkie koła. Za przekazywanie napędu odpowiedzialna będzie 6-cio stopniowa manualna lub automatyczna skrzynia biegów.

Przeczytaj również

Encyklopedia Motoryzacji
Najczęściej czytane:

Copyright 2016-2023Partner techniczny TMNET.PL