| kontakt
Tylko elektryczne modele Audi w Genewie
dodano: 2019-03-04 11:38:29, dodał: Redakcja, źródło: Audi Media Polska

Audi nieprzerwanie i kompleksowo rozbudowuje swą ofensywę samochodów elektrycznych. Na wystawie samochodowej Geneva Motor Show 2019, koncern z Ingolstadt prezentuje cztery w pełni elektryczne pojazdy, których wersje produkcyjne będą miały swe premiery jeszcze przed końcem roku 2020.

Ponadto na stoisku Audi – na którym w tym roku wystawiane są wyłącznie samochody z napędem elektrycznym – swą światową premierę będą miały cztery nowe hybrydy typu plug-in. Znajdzie się tam również w pełni elektryczny bolid jeżdżący w serii wyścigów Formuła E – Audi e-tron FE05.

Prezes zarządu AUDI AG Bram Schot podkreśla przy tej okazji: „Wyznaczyliśmy sobie jasny cel – do roku 2025 jedno na trzy nowe sprzedane Audi, będzie miało napęd elektryczny lub częściowo elektryczny. Dążymy w ten sposób do realizacji naszej wizji mobilności wolnej od emisji szkodliwych gazów.

Pierwszy członek nowego „kwartetu” elektrycznych aut, Audi e-tron już wkrótce trafi do pierwszych klientów. W późniejszych miesiącach tego roku koncern wprowadzi na rynek wersję produkcyjną odpowiednika tego modelu w wersji coupé, Audi e-tron Sportback. Za kilka tygodni w Chinach zostanie natomiast pokazany kolejny samochód elektryczny spod znaku czterech pierścieni: Audi Q2 L e-tron, kluczyki do którego pierwsi klienci odbiorą również jeszcze w 2019 roku. Dwa następne modele w wersji produkcyjnej zadebiutują w roku 2020. Będą to Audi e-tron GT i Audi Q4 e-tron. Oba zobaczyć będzie można na stoisku Audi w Genewie.

Ponadto, jeszcze w roku 2019, kontynuowana będzie ofensywa marki skupiająca się na autach typu plug-in hybrid, obejmująca praktycznie wszystkie segmenty pojazdów. Nowe w ofercie będą hybrydowe wersje znanych modeli Audi A6, A7, A8 i Q5. One również debiutują przed szerszą publicznością na genewskiej wystawie. Co więcej, jeszcze w tym roku zamawiać będzie można istniejące już hybrydowe wersje typu plug-in dwóch popularnych modeli: Audi A3 i Audi Q7, ale z wieloma udoskonalonymi rozwiązaniami technicznymi.

W przyszłości, podstawą do oferowania klientom samochodów elektrycznych każdego segmentu – od A do D, będą cztery platformy techniczne i rodziny produktowe. Bliska współpraca Działów Rozwoju Technicznego wszystkich marek Grupy już teraz pozwala na uzyskanie efektu synergii niezbędnej do osiągnięcia szerokiego, globalnego sukcesu.

Przeczytaj również


Copyright 2016-2019Partner techniczny TMNET.PL