| kontakt
Lexus wprowadza łączność z Apple CarPlay i Android Auto w Europie
dodano: 2019-09-06 08:44:50, dodał: Redakcja, źródło: Lexus

Lexus wprowadza do europejskich modeli integrację multimediów z Apple CarPlay i Android Auto. Już w październiku 2019 roku w nowej wersji Lexusa RX, zadebiutuje nowy system multimedialny, którego częścią jest Apple CarPlay i Android Auto.

Dzięki udoskonaleniu systemów multimedialnych kierowca będzie mógł podłączyć swój telefon do samochodu i bez problemu korzystać z telefonu za pomocą multimediów w samochodzie. Dzięki integracji z Android Auto™ w samochodach Lexus można będzie odtwarzać muzykę z aplikacji takich jak Spotify® czy Pandora® czy wysyłać wiadomości przez WhatsApp®. Można będzie korzystać również z nawigacji w telefonie używając Google Maps czy Waze. Z Google Assistant kierowca może sterować systemem głosowo.

Kompatybilność z Apple CarPlay umożliwia połączenie iPhone’a z systemem multimedialnym samochodu oraz korzystanie z Siri® do wykonywania połączeń telefonicznych, wysyłania i odbierania wiadomości oraz otrzymywania wskazówek nawigacyjnych. Apple CarPlay daje również dostęp do takich aplikacji jak Apple Music, Apple Maps, Podcasts i Audiobooks, a także Waze czy Spotify®.

Posiadacze samochodów z systemem multimedialnym ‘17 (na przykład model NX po liftingu) będą mieli możliwość aktualizacji oprogramowania do obsługi Apple CarPlay i Android Auto™. Aktualizacją będzie dostępna w II kwartale 2020 r. Szczegóły u autoryzowanych dealerów Lexusa.

Przeczytaj również


Copyright 2016-2019Partner techniczny TMNET.PL