| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
CUPRA Ateca Limited Edition już w sprzedaży
dodano: 2019-11-26 08:18:04, dodał: Redakcja, źródło: Seat Media

CUPRA powstała w 2018 roku poprzez wyodrębnienie sportowej dywizji SEAT-a do stworzenia samochodów, które oferują sportowe osiągi, wyjątkowość i wyrafinowanie. Pierwszym modelem marki jest produkowana od 2018 roku Ateca, która właśnie trafia na rynek w limitowanej edycji.

CUPRA Ateca trafiła na rynek w 2018 roku jako pierwszy seryjny model nowej marki. Ateca jest sportowa odmianą zaprezentowanego w 2016 roku modelu SEAT-a o tej samej nazwie - przedstawiciela kompaktowych crossoverów hiszpańskiej marki. Konstruktorzy CUPRY dołożyli starań by model zdecydowanie odróżniał się od swojego pierwowzoru. Oprócz zdecydowanie bogatszego wyposażenia modele spod znaku CUPRA wyróżniają się jednostkami napędowymi, zawieszeniem i designem.

Na polski rynek właśnie trafia limitowana edycja modelu CUPRA Ateca Limited Edition, która powstanie w liczbie 1999 egzemplarzy, z których do Polski trafi tylko 25 sztuk.

Sportowe DNA w SUVie CUPRA Ateca Limited Edition to przede wszystkim jednostka napędowa, zapewniająca znakomite osiągi. Sercem modelu jest benzynowy silnik 2.0 TSI, który dzięki zastosowaniu bezpośredniego wtrysku paliwa i turbosprężarki oferuje 300 KM (221 kW) mocy i 400 Nm momentu obrotowego przekazywanego poprzez siedmiostopniową automatyczną skrzynię biegów DSG na cztery koła z progresywnym systemem sterowania zapewniając komfort, przyjemność i dużą pewność prowadzenia. Rasowość modelu podkreśla specjalny układ wydechowy Akrapovic dostarczając szczególnych doznań dźwiękowych podczas jazdy.

O tym, że CUPRA Ateca nie udaje sportowego zacięcia świadczą osiągi. Prędkość maksymalna 247 km/h i przyspieszenie do setki w 4,9 sekundy są znakomitym wynikiem w segmencie kompaktowych SUVów.

CUPRA Ateca Limited Edition to samochód, który zaskoczy entuzjastów motoryzacji. Dowodzi naszemu oddaniu dla projektowania samochodów, które są po prostu esencję marki. W limitowanej edycji modelu postawiliśmy na pełen ekspresji wygląd oraz intensyfikację wrażeń z jazdy.

Wayne Griffiths - CEO CUPRAStylistyka modelu CUPRA Ateca Limited Edition podkreślana jest poprzez najmniejsze detale tworzące przemyślaną całość. Głównym akcentem są elementy w miedzianym kolorze od logotypu po spoiler czy nakładki na lusterka wykonane z włókna węglowego. W kolorze miedzi utrzymane są też 20-calowe felgi aluminiowe. Gama kolorów składa się z trzech lakierów - Energy Blue, Rodium Grey oraz dostępnego wyłącznie w wersji limitowanej Graphene Grey.

Włókno węglowe i miedziane akcenty występują również we wnętrzu. Przednie fotele kubełkowe, tylna kanapa oraz drzwi obito częściowo tapicerką Alcantara w kolorze Petrol Blue. Dobrane odcienie kolorystyczne współgrają z czarnym obramowaniem otworów wentylacyjnych i konsoli środkowej. Listwy z włókna węglowego o miedzianej barwie okalają z kolei deskę rozdzielczą i kontrolery nawiewu.

CUPRA Ateca Limited Edition trafi na rynek jedynie w 1999 egzemplarzach stając się jednym z najrzadszych modeli na drogach. Do Polski trafi tylko 25 sztuk.

Przeczytaj również

Encyklopedia Motoryzacji

Copyright 2016-2019Partner techniczny TMNET.PL