| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Najczęściej czytane:
Oto trzeci model w gamie: DS 9
dodano: 2020-02-28 18:20:21, dodał: Redakcja, źródło: DS Automobiles

Po debiutach modeli DS 7 Crossback i DS 3 Crossback Francuzi prezentują nową dużą, stylową limuzynę - DS 9. Po latach przerwy Grupa PSA próbuje wrócić na rynek sedanów klasy premium konkurujących z takimi producentami jak Audi, BMW czy Mercedes. Czy spełni się sen o popularności francuskiej limuzyny klasy premium?

Nowy model DS-Automobiles oparty został na nowej wersji platformy EMP2 z przedłużonym rozstawem osi. DS 9 mierzy 4,93 m długości i 1,85 m szerokości i 2,90 m rozstawu osi co przekłada się na sporą ilość miejsca w środku - głownie na tylnych siedzeniach. I to właśnie wnętrze podkreślać ma przynależność DS-a 9 do klasy premium.

Od czasu premiery nowej marki DS w 2015 r. nasz zespół miał jeden cel: możliwość zaoferowania dużego francuskiego sedana.

Thierry Metroz - dyrektor ds. Projektowania DS AutomobilesPodkreślającymi prestiż elementami są więc wysokiej jakości materiały - deska rozdzielcza pokryta w całości skórą Nappa z przyciskami w kształcie kryształu, podsufitka i osłony przeciwsłoneczne pokrywa Alcantara®. Prestiżowe jest również wyposażenie - wyposażone w funkcję masażu siedzenia mogą być podgrzewane lub chłodzone, skórzany centralny podłokietnik wyposażony jest w schowki, porty USB, oraz sterowanie funkcją masażu. Dla poprawy komfortu DS 9 wyposażony został w aktywne zawieszenie, z kamerą skanującą drogę pozwalając niwelować nierówności na każdym kole.

Na start nowy DS 9 oferowany ma być z hybrydowym układem napędowym E-TENSE o mocy 225 KM, z możliwością pokonania w granicach 40-50 kilometrów w trybie całkowicie elektrycznym. Dodatkowo wkrótce oferta ma powiększyć się o dwa układy napędowe - E-TENSE - o mocy 250 KM napędzający przednią oś, 360 KM z inteligentnym napędem na 4 koła. DS 9 dostępny będzie również z silnikiem benzynowym o mocy 225 KM.

Czy nowa propozycja limuzyny klasy premium we francuskim wydaniu odniesie sukces? Tego dowiemy się wkrótce.

Przeczytaj również

Encyklopedia Motoryzacji
Najczęściej czytane:

Copyright 2016-2023Partner techniczny TMNET.PL