| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Najczęściej czytane:
Mercedes-Benz – aż 6 nowych modeli w rodzinie EQ
dodano: 2020-10-24 11:05:21, dodał: Redakcja, źródło: Mercedes-Benz Media (Global)

Mercedes zapowiada rozszerzenie gamy samochodów z napędem elektrycznym o sześć nowych modeli. Nowości w gamie EQ będą odpowiednikami najpopularniejszych modeli poszczególnych klas z napędem konwencjonalnym.

Elektryfikacja świata motoryzacji nabiera tempa. Mercedes-Benz – niemiecki producent samochodów luksusowych zapowiada rozszerzenie gamy samochodów wykorzystujących w 100% elektryczny napęd aż o sześć nowych propozycji. Już w przyszłym roku jako pierwszy na rynek elektryczny odpowiednik najnowszego wcielenia Klasy S. EQS będzie pierwszym modelem opartym o nową architekturę dla pojazdów elektrycznych klasy wyższej i luksusowych. Według zapowiedzi ma oferować zasięg aż 700 km zgodnie z cyklem WLTP. Dodatkowymi atutami modelu ma być nowe proporcje z przesuniętą do przodu kabina czy łukowata linia dachu w stylu coupé.

Mercedes-Benz wkrótce wprowadzi aż 6 nowości z napędem elektrycznym
Mercedes-Benz wkrótce wprowadzi aż 6 nowości z napędem elektrycznym


W ramach testów EQS pokonał już ponad dwa miliony kilometrów – od upałów w RPA aż po mrozy w północnej Szwecji. EQS będzie Klasą S wśród »elektryków«, dlatego przechodzi tak samo wymagający program rozwojowy jak każdy inny pojazd, który ma zaszczyt wozić trójramienną gwiazdę.

Christoph Starzynski - wiceprezes Mercedes-Benz ds. architektury dla samochodów elektrycznychKolejnymi nowościami w gamie mają być elektryczna biznesowa limuzyna - EQE oraz odmiany z nadwoziem typu SUV modeli EQS i EQE. Elektryfikacja modeli dosięgnie również niższych klas. W gamie kompaktów jeszcze w tym roku zadebiutuje w pełni elektryczny brat modelu GLA – EQA, a po nowym roku dołączy do niego EQB brat modelu GLB.

Przeczytaj również

Encyklopedia Motoryzacji
Najczęściej czytane:

Copyright 2016-2023Partner techniczny TMNET.PL