| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Pięć gwiazdek dla nowej Kii Sorento
dodano: 2020-12-13 12:03:39, dodał: Redakcja, źródło: Kia Media

Nowa Kia Sorento zdobywa najwyższą notę – pięciu gwiazdek – w testach zderzeniowych Euro NCAP. Flagowy SUV koreańskiego producenta udowodnił więc, że jest przestronny, elegancki, nowoczesny i w pełni bezpieczny!

Jednym z elementów wpływających na wysokie noty nowej Kii Sorento jest nadwozie do którego budowy użyto stal o wysokiej wytrzymałości. Uzyskano w ten sposób aż o 12,5 % wyższą odporność na skręcanie. Podczas uderzenia przodem przedział pasażerski pozostał nienaruszony.

Nowa Kia Sorento to przestronny i wysokiej jakości SUV dla maksymalnie siedmiu pasażerów, oferowany z wydajnymi układami napędowymi. Jego nabywcy mogą być pewni, że gwarantuje również wysoki poziom bezpieczeństwa.

Pablo Martinez Masip - Dyrektor ds. Planowania Produktów oraz Cen w Kia Motors EuropeNa pokładzie nowej Kii Sorento znajduje się cały szereg systemów asystujących. Wśród nich standardowy system autonomicznego hamowania z funkcją wykrywania pojazdów, pieszych i rowerzystów; asystent skrętu w lewo – wykrywający pojazdy jadące z naprzeciwka, asystent utrzymania pasa ruchu czy system automatycznie zmieniający tor jazdy w przypadku braku reakcji kierowcy na możliwość wystąpienia kolizji podczas zmiany pasa.

W poszczególnych kategoriach Kia Sorento uzyskała:
82% w zakresie ochrony dorosłych pasażerów,
85% w zakresie ochrony dzieci,
63% w zakresie ochrony pieszych,
87% w kategorii „systemy asystujące”.

Przeczytaj również

Encyklopedia Motoryzacji

Copyright 2016-2019Partner techniczny TMNET.PL