| kontakt
Nadchodzi nowy Multivan
dodano: 2021-05-30 10:44:59, dodał: Redakcja, źródło: Volkswagen

Volkswagen Multivan to jeden z najbardziej kultowych modeli z niemieckiej stajni. Producent już w czerwcu przedstawi najnowszą odmianę, która według zapowiedzi została gruntownie zmieniona.

Piąta generacja Volkswagena Multivana została stworzona praktycznie od podstaw. Jako baza wykorzystana została po raz pierwszy platforma modułowa MQB znacząco wpływająca na całą koncepcję modelu. Powiększył się rozstaw osi, zwiększyła szerokość pojazdu i rozstaw kół. Dzięki temu znacząco zwiększy się komfort podróżowania dla nawet siedmiu pasażerów. Podczas projektowania szczególną uwagę przyłożono do aerodynamiki nie zapominając jednak o nawiązaniu do korzeni modelu.

Robiąc duży krok naprzód, jeszcze bardziej wzmocniliśmy niepowtarzalny charakter tego kultowego pojazdu, pozostając jednocześnie wierni typowej linii Bulli. Świadomie przywołujemy na przykład poziomą linię, która biegnie wokół nadwozia T3.

Albert Kirzinger - Szef designu marki Volkswagen Samochody DostawczeNadchodzi nowy Volkswagen Multivan
Nadchodzi nowy Volkswagen Multivan


W najnowszym wcieleniu Multivan zostanie wyposażony w napęd hybrydowy typu plug-in. Multivan eHybrid będzie propozycją doskonale wpisującą się w dzisiejsze trendy – łącząc praktycznie nieograniczony zasięg samochodu spalinowego z miejską całkowicie bez emisyjną jazdą.

Ten samochód to niezależność w każdej sytuacji. Również pod względem technologicznym. Codzienne życie w mieście może stać pod znakiem mobilności elektrycznej, a w długich trasach można korzystać z zalet wydajnego napędu hybrydowego.

Albert Kirzinger - Szef designu marki Volkswagen Samochody DostawczePrzypomnijmy, że historia Multivana rozpoczęła się ponad 35 lat temu, kiedy to w Hanowerze zaprezentowana została pierwsza generacja luksusowej wersji osobowej opartej o model T3.

Przeczytaj również


Copyright 2016-2019Partner techniczny TMNET.PL