| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Druga generacja Mitsubishi ASX już we wrześniu
dodano: 2022-06-22 21:56:14, dodał: Redakcja, źródło: Mitsubishi Motors Corporation

Już we wrześniu poznamy nową generację Mitsubishi ASX. Producent zapowiada, że na rynek europejski trafi specjalnie opracowana gama jednostek napędowych – również zelektryfikowanych.

Mitsubishi ASX to rodzina subkompaktowych crossoverów zaprezentowana w 2010 roku. Przez 11 lat obecności na rynku model przeszedł, aż 3 faceliftingi, po czym wraz z zapowiadanym wycofaniem się z rynku Europejskiego marki Mitsubishi – zniknął z oferty w 2021 roku. Plany japońskiej marki na szczęście się zmieniły i już we wrześniu poznamy nową generację ASX-a, która do sprzedaży trafi w przyszłym roku.

Mitsubishi ASX drugiej generacji w wersji podstawowej będzie oferowany z dwoma turbodoładowanymi silnikami benzynowymi - 1,0 litrowym o mocy 91 KM z manualną 6-biegową skrzynią biegów, oraz 1,3 litrowym w wariancie 140-konnym dostępnym z 6-biegową skrzynią manualną lub 158-konnym 7-biegową automatyczną skrzynią dwusprzęgłową.

Dodatkowo w nowym Mitsubishi ASX po raz pierwszy na rynku europejskim zadebiutuje w pełni hybrydowy układ napędowy (HEV) oparty o benzynową jednostkę 1,6 litra z dwoma silnikami elektrycznymi i automatyczną skrzynią biegów.

Dodatkowo ofertę będzie zamykała hybrdyda typu Plug-in Hybrid (PHEV). Tutaj również sercem modelu będzie silnik benzynowy o pojemności 1,6 litra, współpracujący z dwoma silnikami elektrycznymi zasilanymi akumulatorem o pojemności 10,5 kWh.

Nowa generacja modelu ASX jest bardzo konkurencyjnym produktem, oferującym wybór spośród bardzo konkurencyjnych na rynku układów napędowych.

Frank Krol - prezes i dyrektor generalny Mitsubishi Motors EuropePozostaje nam czekać tylko na więcej szczegółów no i co najważniejsze na zdjęcia nowego Mitsubishi ASX!

Przeczytaj również

Encyklopedia Motoryzacji

Copyright 2016-2021Partner techniczny TMNET.PL