| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Najczęściej czytane:
MINI Countryman 2023 - Made in Germany
dodano: 2023-03-09 09:14:01, dodał: Redakcja, źródło: BMW

W tym roku na rynek trafi nowa, w pełni elektryczna generacja modelu MINI Countryman. Kompaktowy crossover brytyjskiej marki będzie produkowany w fabryce w Lipsku – oznacza to, że będzie pierwszym modelem MINI „Made in Germany”.

Trzecia generacja MINI Countryman zaprezentowana zostanie w tym roku. Nowy model opuszczać będzie linie produkcyjne fabryki BMW Group w Lipsku. Oznacza to, że nowy Countryman będzie pierwszym modelem MINI w całości wyprodukowanym w Niemczech.

Cieszymy się, że dzięki zrównoważonemu zaopatrzeniu zakładu w energię możemy przekazać naszym klientom pierwsze MINI „Made in Germany” neutralne pod względem emisji CO2. W ten sposób nowe, elektryczne MINI Countryman demonstruje to, co reprezentuje ta marka: gokartowe wrażenia z jazdy zelektryfikowanej i silny nacisk na ograniczanie śladu ekologicznego.

Stefanie Wurst - szefowa MINIFabryka w Lipsku jest pierwszym zakładem, w którym powstają jednocześnie pojazdy marek BMW i MINI. Oprócz najnowszego wcielenia – w pełni elektrycznego MINI Countryman linie produkcyjne fabryki opuszczają BMW serii 1, BMW serii 2 Gran Coupé i BMW serii 2 Active Tourer.

Przeczytaj również

Encyklopedia Motoryzacji
Najczęściej czytane:

Copyright 2016-2023Partner techniczny TMNET.PL