| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Lexus LM - pierwszy minivan marki
dodano: 2023-06-17 07:43:55, dodał: Redakcja, źródło: Lexus

Lexus wprowadza na rynek europejski model zupełnie inny niż wszystkie oferowane do tej pory. Oto Lexus LM – Luksusowy Minivan!

Wraz z wprowadzeniem do oferty modelu Lexus LM japoński producent pokazuje jak niemalże doskonale połączyć komfort limuzyny z ogromną przestrzenią minivana. Obszerne wnętrze musi więc wiązać się ze sporymi rozmiarami zewnętrznymi. Lexus LM mierzy 5130 mm długości, 1890 mm szerokości oraz 1945 mm wysokości. W zależności od konfiguracji w jego wnętrzu odnajdziemy miejsce dla 4 lub 7 pasażerów.

Lexus LM
Lexus LM


Co ciekawe podstawowy wariant to właśnie wersja 7-miejscowa. Oferuje ona wysoki komfort podróżowania m.in. dzięki regulowanym fotelom VIP w drugim rzędzie z funkcją masażu, wentylacją, podgrzewaniem oraz z wysuwanymi stolikami. W trzecim rzędzie znajdują się trzy fotele, które w razie potrzeby można złożyć zwiększając przestrzeń na bagaże. Na pokładzie nie zabrakło automatycznej klimatyzacji, elektrycznych rolet bocznych czy gniazdka 220V.


Lexus LM
Lexus LM


Jeszcze wyższy poziom komfortu oferuje wersja 4-miejscowa. Tu również znalazły się fotele VIP z elektryczną regulacją, rozszerzoną funkcją masażu, wentylacją i podgrzewaniem, również zagłówków. Dodatkową funkcją foteli jest możliwość ustawienia ich w pozycji leżącej. Dla każdego z pasażerów dostępne są wysuwane i rozkładane stoliki.


Lexus LM
Lexus LM


Niezależnie od konfiguracji wnętrza Lexus LM 350h wyposażony jest w hybrydowy układ napędowy z 2,5-litrowym czterocylindrowym silnikiem benzynowym oferujący moc 250 KM (184 kW) ze standardowym inteligentnym napędm na cztery koła E-FOUR. Zapewniono więc jak przystało na Luksusowego Minivana całkiem niezłe osiągi - prędkość maksymalna rzędu 190 km/h i przyspieszenie do setki w czasie 8,7 sekundy.

Aby nabyć nowego Lexusa LM wystarczy dysponować kwotą niespełna 600 000 złotych...

Przeczytaj również

Encyklopedia Motoryzacji

Copyright 2016-2023Partner techniczny TMNET.PL