| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Nowość od Solarisa: 15-metrowy autobus elektryczny
dodano: 2020-02-02 14:34:28, dodał: Redakcja, źródło: Solaris

Solaris zapowiada nowy model trzyosiowego, 15-metrowego, niskowejściowego autobusu z napędem elektrycznym. Nowy Solaris Urbino 15 LE electric opracowywany jest głowie na rynki skandynawskie w dwóch wariantach: miejskim (klasa I) i międzymiastowym (klasa II).

Nowy produkt z Bolechowa - Solaris Urbino 15 LE tylko i wyłącznie w wersji elektrycznej w wersjach z dwoma lub trzema parami drzwi (2-2-0 lub 2-2-1) i będzie mógł zabrać na pokład do 55 pasażerów na miejscach siedzących.

Pomimo tego, że budujemy nowy model niskowejściowego autobusu elektrycznego głównie z myślą o rynkach skandynawskich, to oczywiście nie ograniczamy się do oferowania tego pojazdu tylko w tych krajach. Będzie on dostępny dla wszystkich operatorów, którzy szukają trójosiowych autobusów LE do przewozów miejskich i międzymiastowych. To także całkowicie bezemisyjna alternatywa w tej klasie dla autobusów CNG

Petros Spinaris - Wiceprezes SolarisaDo magazynowania energii wykorzystane zostaną baterie Solaris High Energy+ - nowoczesne baterie o bardzo dużej gęstości energii. Zagwarantują one odpowiedni zasięg zarówno na trasach miejskich, jak i międzymiastowych. Ładowanie akumulatorów może się odbywać za pomocą ładowarki i kabla lub pantografu na dachu pojazdu.

Solaris Urbino 15 LE
Solaris Urbino 15 LE


W najbliższych tygodniach zakończą się prace projektowe i pojawią się dwa przedseryjne egzemplarze.

Producent z Bolechowa już w 1999 roku posiadał w ofercie 15-metrowe autobusy trójosiowe wyposażone w silniki spalinowe.

Przeczytaj również

Encyklopedia Motoryzacji

Copyright 2016-2019Partner techniczny TMNET.PL