| kontakt
Skoda ujawnia pierwsze szkice modelu Kamiq
dodano: 2019-01-30 21:32:42, dodał: Redakcja, źródło: Skoda - PR Portal

Škoda przedpremierowo prezentuje szkice nowego modelu KAMIQ - kolejnego SUV-a, który poszerza wachlarz oferty Skoda w tym dynamicznie rozwijającym się segmencie. Nowy SUV wzbogacony jest o kilka nowości, w tym pierwsze w historii designu SUV-ów Škody dzielone przednie reflektory ze światłami do jazdy dziennej w ich górnej części.Imponujący wygląd nowego, miejskiego SUV-a Škody definiuje szeroka osłona chłodnicy z podwójnymi listwami, typowa dla designu marki. Muskularna linia maski płynnie przechodzi w łagodną linię nadwozia optycznie wydłużając pojazd i idealnie współgrając z dynamiczną linią dachu. Solidny srebrny przedni spojler przypomina o terenowym charakterze SUV-a. Największym wyróżnikiem jest premierowa, dwuczęściowa konstrukcja reflektorów LED ze światłami do jazdy dziennej umieszczonymi nad głównymi reflektorami. Soczewki reflektorów z krystalicznymi efektami i diodami LED zwiększają atrakcyjność samochodu i nadają mu charakter samochodów klasy premium. Ponadto Kamiq jest pierwszym modelem Škody, który ma dynamiczne kierunkowskazy zarówno z przodu, jak i z tyłu.

W naszym nowym miejskim SUV-ie Kamiq wprowadziliśmy zupełnie nową konfigurację reflektorów. Tego typu dwuczęściowe reflektory zostały zastosowane po raz pierwszy właśnie w Škodzie Kamiq. Nadają nowemu SUV-owi niepowtarzalny wygląd i stanowią kolejną interpretację naszego języka designu SUV-ów – komentuje Oliver Stefani, główny projektant marki Škoda.
Škoda Kamiq
Škoda Kamiq

Wysoka, mocna linia maski robi wrażenie swoim designem. Większy prześwit, duże koła i dyfuzor podkreślają uterenowiony charakter Škody Kamiq. Wyważone proporcje, czyste linie i nowoczesny, a jednocześnie ponadczasowy design wzmacniają dynamiczny, sportowy wygląd modelu. Przyciągające uwagę i wyraźnie zdefiniowane elementy tylnej części pojazdu demonstrują reinterpretację klasycznej linii Škody w kształcie litery "C". Škoda Kamiq będzie pierwszym SUV-em w Europie z napisem Škoda znajdującym się na środku pokrywy bagażnika zamiast klasycznego logo marki, znanego z innych modeli.

Światowa premiera nowego Kamiq odbędzie się w dniach od 5 do 17 marca 2019 r. na Salonie Motoryzacyjnym w Genewie.

Komentarze


Copyright 2016-2019Partner techniczny TMNET.PL