| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Najczęściej czytane:
Skoda prezentuje odświeżoną Octavię
dodano: 2024-02-14 10:38:09, dodał: Redakcja, źródło: Škoda Auto a.s.

Od debiutu czwartej generacji Skody Ocatvia minęły prawie cztery lata. Czeski producent zdecydował się więc na odświeżenie kompaktowego bestsellera.

Wprowadzone w najnowszej Skodzie Octavii zmiany nie można powiedzieć aby były rewolucyjne. Jednak gdy spojrzymy na nowy model od razu zauważymy różnicę. I tu trzeba z całą odpowiedzialnością powiedzieć - jest zdecydowanie lepiej! Odświeżona Skoda Octavia w pierwszej kolejności przyciąga wzrok nowymi reflektorami przednimi z nową sygnaturą świetlną. Przeprojektowane zostały również zderzak i grill.

Skoda Octavia Limusine - GaleriaGama jednostek napędowych zmodernizowanej Octavii obejmie 6 wariantów benzynowych i dwa diesle. Do wyboru będziemy mieli dwa warianty silnika benzynowego 1.5 TSI o mocy 115 KM lub 150 KM z manualną skrzynią. Oba warianty będą dostępne również z miękkim układem hybrydowym i automatyczną skrzynią biegów. Dostępny będzie również wariant z napędem na cztery koła i automatyczną skrzynią biegów napędzany dwulitrową jednostką o mocy 204 KM. Na szczycie gamy jednostek napędowych stanie 265-konny 2.0 TSI przeznaczony dla Skody Octavia R.S.

Skoda Octavia Combi - Galeria


Wśród diesli dostępne będą dwa warianty 2.0 TDI - o mocy 115 KM z manualną skrzynią biegów, oraz 150 KM z automatyczną skrzynią DSG.

Skoda Octavia RS - Galeria

Przeczytaj również