| kontakt
Najczęściej czytane:
Renault sprzedał w Europie 200 tyś elektryków
dodano: 2019-02-28 17:23:57, dodał: Redakcja, źródło: Renault Media

Marka Renault przekroczyła pułap 200 tysięcy samochodów elektrycznych sprzedanych na rynku europejskim. Jednocześnie sprzedaż samochodów elektrycznych we Francji przekroczyła symboliczny próg 100 tysięcy zarejestrowanych pojazdów. Obie liczby świadczą o zajmowanej przez Renault pozycji lidera na europejskim rynku samochodów elektrycznych. Wskazują również na stały wzrost sprzedaży marki w tym segmencie.

Marka Renault była pionierem i w 2011 roku rozpoczęła wprowadzanie gamy samochodów elektrycznych. Obecnie Renault już czwarty rok z rzędu jest liderem na europejskim rynku samochodów elektrycznych. Prawie co trzeci samochód elektryczny jeżdżący po drogach Europy to samochód marki Renault. W 2018 roku sprzedaż samochodów elektrycznych Renault w Europie wzrosła o 36%, a w drugim półroczu przyspieszyła aż o 62%. We Francji marka ma 56,8% udziału w rynku osobowych i dostawczych samochodów elektrycznych.

Do dziś ponad 200 tysięcy klientów w Europie wybrało Renault i zdecydowało się używać na co dzień samochodu elektrycznego. Jesteśmy z tego dumni! Oczywiście to dopiero pierwszy etap. Od ponad 10 lat podejmujemy działania, by samochody elektryczne były dostępne dla wszystkich. Dlatego Grupa Renault chce, by do 2022 roku 10% jej sprzedaży stanowiły samochody elektryczne. Aby tego dokonać, chce oferować do tego czasu gamę 8 samochodów elektrycznych – powiedział Gilles Normand, dyrektor ds. samochodów elektrycznych Grupy Renault.

Co jest powodem tego sukcesu? Najbogatsza i najbardziej uniwersalna oferta na rynku, obejmująca ZOE, Kangoo Z.E., Mastera Z.E. i czterokołowy pojazd Twizy. Renault stale wprowadza w swojej gamie ulepszenia technologiczne zapewniające większy zasięg, mocniejsze silniki czy szybsze ładowanie. Gama obejmuje dwa bestsellerowe modele: miejski samochód ZOE i furgonetkę Kangoo Z.E. ZOE jest bezdyskusyjnym liderem na rynku. W ubiegłym roku zarejestrowano 40 tysięcy tych samochodów, w tym 18 tysięcy we Francji. Od sześciu lat ZOE odnosi nieprzerwanie sukcesy, a jego atrakcyjność nie słabnie. Zawdzięcza to głównie swojemu designowi oraz rzeczywistemu zasięgowi 300 kilometrów.
Natomiast Kangoo Z.E. jest liderem na rynku dostawczych samochodów elektrycznych w Europie z udziałem 51,5% w 2018 roku.

W czerwcu 2018 roku Grupa Renault zapowiedziała inwestycje o wartości ponad miliarda euro we Francji, która obecnie jest flagowym krajem produkcji samochodów elektrycznych w Aliansie. Do 2022 roku Grupa planuje:
• wprowadzenie w Douai nowej platformy elektrycznej Aliansu i stworzenie drugiego zakładu produkcyjnego samochodów elektrycznych Renault,
• dwukrotne zwiększenie mocy produkcyjnych ZOE i uruchomienie produkcji nowego ZOE w zakładzie we Flins, który obecnie jako jedyny na świecie produkuje ten model,
• trzykrotne zwiększenie produkcji silników elektrycznych w Cléon oraz wprowadzenie w 2021 roku silnika elektrycznego nowej generacji
• inwestycje w zakładzie w Maubeuge z myślą o produkcji nowej generacji gamy Kangoo, w tym wersji elektrycznej Kangoo Z.E.


Przeczytaj również

Najczęściej czytane:

Copyright 2016-2023Partner techniczny TMNET.PL