| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Najczęściej czytane:
Pełen odlot: nowe Renault Rafale
dodano: 2023-06-18 21:52:19, dodał: Redakcja, źródło: Renault Media

Renault kontunuuje ofensywe modelową prezentując kolejnego SUV-a. Teraz Francuzi próbują sił w segmencie D - z nowym Renault Rafale, którego nazwa nawiązuje do lotnictwa. I jest w pełni trafna, bowiem Renault z tym modelem naprawdę odleciało!

Nowy Renault Rafale będzie obok najnowszej generacji Renault Espace walczył w segmencie D. Podział ról jest prosty - Espace przeznaczony jest dla osób szukających SUV-a klasy średniej. Rafale dedykowany jest dla tych co szukają czegoś więcej.

Renault Rafale
Renault Rafale


Renault Rafale jako pierwszy model prezentuje nowy język stylistyczny marki. To wizja nowego kierownika dział designu Renault - Gillesa Vidala.

Renault Rafale
Renault Rafale


I choć w historii Renault pojawił sie już odważniejsze jak na swoje czasy modele w segmencie D w postaci Renault Avantime, to najnowsza propozycja francuskich inżynierów jest awangardowa. Tyle, że tylko i wyłącznie w pozytywnym znaczeniu!

Renault Rafale
Renault Rafale


Wykorzystanie platformy CMF-CD - tej samej co w modelu Espace - sprawia, że nowy Renault Rafale będzie miał zbliżone wymiary. Design modelu jest jednak całkowicie inny w każdym calu.

Renault Rafale
Renault Rafale


Renault zapowiada, że za napęd nowego Rafale odpowiadać będzie jeden z dwóch najnowszej generacji układów hybrydowych. Pierwszy znany z modelu Espace o mocy 200 KM (146 kW) z napędem na przednie koła. Drugi - mocniejszy wariant z napędem na cztery koła będzie oferował moc aż 300 KM (220 kW). To wartości z którymi można ruszać na podbój segmentu D.

Renault Rafale
Renault Rafale


Kiedy nowy model trafi do sprzedaży? Rynkowy debiut Renault Rafale E-Tech full hybrid 200 KM zapowiadany jest na wiosnę 2024 roku.

Przeczytaj również

Encyklopedia Motoryzacji
Najczęściej czytane:

Copyright 2016-2023Partner techniczny TMNET.PL