| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Nowa Mazda3 już w polskich salonach
dodano: 2019-03-04 10:22:32, dodał: Redakcja, źródło: Mazda

Trzy miesiące od światowej premiery podczas Los Angeles Auto Show, Nowa Mazda3 trafiła do salonów sprzedaży w całej Polsce. W pierwszej kolejności klienci mogą obejrzeć i przymierzyć się do wersji hatchback z najnowszym wysokowydajnym silnikiem benzynowym 2.0 Skyactiv-G o mocy 122 KM, który wspomagany jest przez nowy system M Hybrid (Mild Hybrid).

System ten, złożony z silnika elektrycznego, akumulatora litowo-jonowego i przetwornicy prądu, zdecydowanie obniża zużycie paliwa i sprzyja jego jeszcze większej oszczędności dzięki ponownemu wykorzystywaniu energii odzyskiwanej podczas hamowania: zamieniona na prąd, napędza ona silnik elektryczny pełniący rolę wspomagającą dla silnika spalinowego. Do wyboru jest wersja z sześciobiegową ręczną skrzynią Skyactiv-MT lub z sześciobiegową skrzynią automatyczną Skyactiv-Drive, w jednym z trzech poziomów wyposażenia – Kai (z jap. oznaczający „właściwy kierunek”), Kanjo (emocje) i Hikari (światło). Nowa Mazda3 hatchback dostępna jest w jednym z 9 lakierów nadwozia, w tym w nowo opracowanym kolorze Polymetal Gray. Starannie wyrzeźbiona przez mistrzów Takumi sylwetka nadwozia Nowej Mazdy 3 skrywa technologie unikatowe dla Mazdy, określane jako Architektura Skyactiv-Vehicle.

Niezaprzeczalnym atutem Nowej Mazdy 3 jest wyróżniające się wykonanie wnętrza, które ma zbliżać nas do segmentu premium. Warto wspomnieć też o najbogatszym w klasie wyposażeniu standardowym, obejmującym m.in. kolorowy wyświetlacz head-up, cyfrowe zegary, nowy system multimedialny MZD Connect z ekranem o przekątnej 8,8 cala z nawigacją satelitarną i systemem Apple Carplay/Android Auto, adaptacyjny tempomat, system monitorujący martwe pole w lusterkach czy reflektory i światła wykonane w technologii LED.” – podkreśla Łukasz Paździor, Dyrektor Zarządzający Mazda Motor Poland.
Nowa Mazda3 już w Polskich Salonach
Nowa Mazda3 już w Polskich Salonach

Jeszcze przed wakacjami do sprzedaży na polskim rynku trafi także Nowa Mazda3 w wersji sedan, a w drugiej połowie roku zadebiutuje przełomowe rozwiązanie w ofercie Mazdy, czyli silnik benzynowy 2.0 SKYACTIV-X. Ta jednostka nowego typu łączy w sobie zalety silników benzynowego i Diesla, a jego nowatorski układ zapłonowy SCCI (Spark-Controlled Compression Ignition – zapłon samoczynny sprężonej mieszanki sterowany świecą) umożliwia dobranie takich przełożeń skrzyni biegów, które podnoszą osiągi bez zwiększania spalania i emisji.

Nowa Mazda3 została zaprojektowana od podstaw bazując na unikatowych rozwiązaniach projektowych i technicznych. Udoskonalony język stylizacji KODO zastosowany na potrzeby Nowej Mazdy 3 eliminuje wszelkie zbędne elementy, aby pełniej wyrażać esencję japońskiej estetyki. Wierzę, że połączenie designu, jakości wykonania wnętrza, niezwykle bogatego wyposażenia i pakietu systemów bezpieczeństwa oraz właściwości jezdnych Nowej Mazdy3, realizujących filozofię Jinba-Ittai, przekona wielu kierowców do wyboru właśnie tego modelu.” – dodaje Łukasz Paździor.

Dealerzy Mazdy w całej Polsce zapraszają do salonów.
TAGI: #Mazda #3 #Rynek

Przeczytaj również

Encyklopedia Motoryzacji

Copyright 2016-2023Partner techniczny TMNET.PL