| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Najczęściej czytane:
Finalne testy nowego Porsche Taycan
dodano: 2019-04-02 08:18:12, dodał: Redakcja, źródło: Porsche

Porsche Taycan będzie pierwszym modelem z całkowicie elektrycznym napędem w ofercie producenta ze Stuttgartu. Aktualnie nowy model przechodzi ostatnie testy przed wejściem do produkcji seryjnej.

Nowy Porsche Taycan przechodzi testy w skrajnie różnych warunkach od Skandynawii udowadniając swój potencjał w zakresie dynamiki jazdy na śniegu i lodzie; poprzez RPA, gdzie prowadzone są testy wydajności, dokonując ostatnich regulacji w zakresie nieprzerwanej dostępności osiągów i ich powtarzalności, aż do gorącego klimatu Dubaju gdzie dokonywane są testy obejmujące m.in. ładowanie akumulatorów w ekstremalnych warunkach.

Łącznie kompleksowe testy realizowane są w 30 krajach świata, a panujące tam temperatury wahają się od -35 do 50 stopni Celsjusza.

Po przeprowadzeniu symulacji komputerowych i wszechstronnych testów na stanowiskach badawczych dotarliśmy do ostatniej fazy naszego wymagającego programu testowego” – podkreślił wiceprezes ds. linii modelowej, Stefan Weckbach. „Nim pod koniec tego roku Porsche Taycan trafi na rynek, pokona łącznie około 6 milionów kilometrów na całym świecie. Już dziś jesteśmy bardzo zadowoleni ze stanu pojazdów. Taycan będzie prawdziwym Porsche”.
Nowy Porsche Taycan w Skandynawii
Nowy Porsche Taycan w Skandynawii

Najważniejsze fakty dotyczące fazy testów Porsche Taycan:
• Całkowita pokonana odległość: około 6 milionów kilometrów, z czego 2 miliony przypadają na testy długodystansowe
• Kraje: łącznie 30, w tym USA, Chiny, Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA) oraz Finlandia
• Temperatury: od -35 do 50 stopni Celsjusza
• Wilgotność powietrza: od 20 do 100 procent
• Wysokość terenu: od 85 m p.p.m. do 3000 metrów n.p.m.
• Cykle ładowania: ponad 100 000 – przy użyciu różnych technik ładowania, stosowanych na całym świecie
• Zespół programistów: około 1000 kierowców testowych, techników i inżynierów

Porsche Taycan z napędem elektrycznym nie straci nic z duszy sportowych modeli Porsche - do setki przyspiesza poniżej 3,5 s. Zasięg modelu to ponad 500 km, a naładowanie akumulatora by przejechać 100 km zajmuje 4 minuty - dzięki zastosowaniu architektury 800 V.

Porsche Taycan swoją premierę będzie miało we wrześniu, a na rynek trafi pod koniec 2019 r. Na całym świecie jest już ponad 20 tys. potencjalnych nabywców, poważnie zainteresowanych zakupem nowego modelu. Każdy z nich zapisał się na listę programu opcji i wpłacił stosowną zaliczkę.

Przeczytaj również

Encyklopedia Motoryzacji
Najczęściej czytane:

Copyright 2016-2023Partner techniczny TMNET.PL