| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Nowości w gamie Fiata 500: debut wersji Star i Rockstar
dodano: 2019-06-10 11:10:31, dodał: Redakcja, źródło: Fiat (Fiat Chrysler Automobiles)

Fiat 500 to kultowy model marki. Model drugiej generacji zadebiutował 12 lat temu przenosząc swój pierwowzór z 1957 roku wprost do XXI wieku. Z okazji 120-lecia marki Fiat rozszerza gamę modelu o dwie nowe, topowe wersje: wyrafinowana 500 Star i 500 Rockstar.

Wprowadzając w roku 2007 na rynek nową wersję kultowego modelu Fiat 500 włoski producent zrewolucjonizował kategorię samochodów miejskich, oferując po raz pierwszy poziom stylu i technologii nie spotykany dotąd w tym segmencie. Po 12 latach wiadomo, że był to strzał w dziesiątkę. 500 drugiej generacji ma bardzo silną pozycję na europejskim rynku - w 2018 r. model osiągnął swój najlepszy wynik w historii - osiągając poziom prawie 194 000 sprzedanych egzemplarzy (Fiat i Abarth). Również rok 2019 jest pomyślny dla Fiata 500 w marcu potwierdził swój status najlepiej sprzedającego się samochodu w swojej kategorii i drugiego najlepiej sprzedającego się samochodu w kwartale. Wysoką sprzedaż model zawdzięcza trzem wyjątkowym cechom jakimi są charakter, styl i ekskluzywność.

Gama modelu Fiat 500 rozpoczyna się od wersji 500 Pop otwierającą wejście do świata 500. Dodatkowo dostępne są dwie bardzo różne wersje: Lounge o eleganckim wyglądzie, lub odważnej 500 Sport. Bazując na sukcesie pięćsetki w wersji Lounge, stworzono jeszcze bardziej elegancką wersję wyposażenia: Fiat 500 Star. Jedną z głównych cech tej serii specjalnej jest nowy lakier nadwozia pastelowy Pink Powder, ozdobiony niuansami różu, idealne współgrającymi z chromowanymi detalami, 16" felgami aluminiowymi i szklanym dachem Skydome. Wszystko to, oraz światła przeciwmgielne, są oferowane w standardzie. 500 Star jest również dostępna w następujących kolorach: biały Gelato White, szary Carrara Grey, czarny Vesuvius Black, szary Pompei Grey, bordowy Opera Bordeaux, szary Colosseo Grey, niebieski Epic Blue i biały Ice White.
Fiat 500 Star
Fiat 500 Star

Niezależnie od tego, jaki kolor wybierzemy, nowa seria specjalna potwierdza, że kombinacja kolorów ma duże znaczenie dla ikony Fiata: w istocie kolor jest nie tylko kwestią wyglądu, ale kluczową częścią filozofii produktu, w której jednym z podstawowych założeń jest maksymalna możliwość Indywidualizacji.
Ekskluzywność nadwozia odnajdujemy również we wnętrzu oferującym nową tapicerkę foteli dla wersji Star, najwyższy wyraz stylu odświeżonej gamy 500, która jest dostępna w dwóch kombinacjach kolorystycznych, biało-piaskowej i czarnej oraz w eleganckim, nowym wykończeniu Matelassé z detalami ze skóry ekologicznej i haftowanym logo 500 w bordowym kolorze.
Od dzisiaj, deskę rozdzielczą, która dotychczas była oferowana zawsze w kolorze nadwozia, można zamówić w jednym z dwóch nowych odcieni: biało-piaskowym z perłowym wykończeniem lub bordowym z matowym wykończeniem. Na środku deski rozdzielczej dumnie prezentuje się cyfrowy zestaw wskaźników z 7" wyświetlaczem TFT, największym w tej kategorii.

Fiat 500 Rockstar
Fiat 500 Rockstar

Nowa wersja 500 Rockstar, przeznaczona dla Klientów poszukujących pojazdu o śmiałym charakterze, którzy nie chcą jednakże zrezygnować z eleganckiego wyglądu, wyróżnia się pod względem stylu łączącego w sobie elementy estetyczne wersji Sport, widoczne na przednich i tylnych zderzakach oraz listwach progowych, z detalami stylistycznymi, takimi jak stały szklany dach, 16" felgi aluminiowe i elementy nadwozia z chromowanym, satynowym wykończeniem. Dodatkowo, by podkreślić wyrafinowaną, dynamiczną stronę nowej wersji Rockstar, wprowadzono nowy kolor nadwozia z matowym wykończeniem: zielony Green Portofino.
Nowy Fiat 500 Rockstar jest oczywiście dostępny także w innych kolorach nadwozia: biały Gelato White, szary Carrara Grey, czerwony Passione Red, czarny Vesuvius Black, szary Pompei Grey, bordowy Opera Bordeaux, szary Colosseo Grey, niebieski Italia Blue, biały Ice White.
Wnętrze samochodu odzwierciedla elegancki, sportowy charakter nadwozia i, podobnie jak w wersji Star, jest całkiem nowe. Szczególnie uderzające wrażenie robi środowy pas, zainspirowany prążkowaną tkaniną z najlepszych garniturów, przebiegający przez fotele. Całość otaczają panele boczne, z szarymi lub niebieskimi wstawkami i górna części fotela wykonana z czarnej skóry ekologicznej. Podobnie jak w wersji Star, nowa 500 Rockstar oferuje również deskę rozdzielczą w dwóch nowych kolorach: ciemnozielonym matowym i grafitowym z satynowym wykończeniem.
Fiat 500 Rockstar - wnętrze
Fiat 500 Rockstar - wnętrze

W przypadku ciemnozielonego, detale we wnętrzu są szare, natomiast w wersji z satynowanego grafitu, wnętrze jest niebieskie. Dopełnieniem kabiny pasażerskiej jest elegancka, chromowana listwa progowa oraz 7-calowy monitor TFT, na którym wyświetlane są wszystkie informacje potrzebne kierowcy, w tym dane z prędkościomierza, obrotomierza i komputera pokładowego, które mogą zostać odczytane natychmiast i w tym samym czasie. Monitor wyświetla również informacje dostarczone przez system UconnectTM.

Wszystkie poziomy wyposażenia nowej 500 są dostępne w wersjach hatchback i kabriolet, z dwiema jednostkami napędowymi do wyboru benzynową 1.2 o mocy 69 KM (z manualną, 5-biegową skrzynią biegów) oraz silnik Twin Air o mocy maksymalnej 85 KM.

Przeczytaj również

Encyklopedia Motoryzacji

Copyright 2016-2019Partner techniczny TMNET.PL