| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Piąta generacja Renault Clio
dodano: 2019-06-28 10:06:52, dodał: Redakcja, źródło: Renault Media

Renault Clio - ten bestsellerowy model francuskiego producenta debiutuje w piątej odsłonie. Produkowane od 1990 Clio znalazło 15 milionów nabywców, a jego sprzedaż od 2012 roku ciągle rośnie, co jest wyjątkowym osiągnięciem!

Na pierwszy rzut oka - nowe Renault Clio wygląda masywnie, ale i bardzo dynamicznie. W przedniej części od razu rozpoznać można charakterystyczny dla modeli Renault grill przechodzący w reflektory z diodowymi światłąmi do jazdy dziennej - łącząc nowoczesność z dynamiką. Patrząc z boku na nowe Clio mamy wrażenie jakbyśmy patrzyli na sportowy samochód, masywne wypukłe nadkola, obłe linie nadwozia z linią okien idącą ku górze zgrabnie przechodzą w tylną część nadwozia z diodowymi tylnymi lampami. Wnętrze zostało zaprojektowane zupełnie na nowo z elementami z wyższych segmentów pod względem jakości i technologii. Jest przestronne o ciekawej stylizacji. W centralnej części deski rozdzielczej umieszczono duży czytelny dotykowy wyświetlacz. Nowe Clio oferuje zupełnie nowy system multimedialny, zapewniający stały dostęp do usług online.

Nowe Clio łączy wszystko co najlepsze we wszystkich dotychczasowych generacjach - tak jak pierwsze Clio „posiada wszystkie cechy wielkiego samochodu” - zastosowano w nim technologie stosowane w modelach wyższej klasy jak Mégane czy Espace, wnętrze jest przestronne i komfortowe jak w Clio II. Nowe Clio tak jak model trzeciej generacji zapoczątkowuje nową erę w zakresie jakości postrzeganej zaś z czwartej generacji przejmuje wyrazistą stylistykę, która stała się inspiracją dla całej gamy samochodów Renault. Jednym zdaniem można powiedzieć, że to najlepsze Clio w historii!

Clio piątej generacji to dla nas bardzo ważny model, który jest bestsellerem w swoim segmencie i drugim najlepiej sprzedającym się samochodem w Europie we wszystkich kategoriach. Clio jest ikoną, a najnowsza generacja łączy najlepsze cechy swoich poprzedników. Zewnętrzna stylistyka Clio IV zjednała sobie naszych klientów i nadal zdobywa kolejnych. Dlatego postanowiliśmy pozostać przy DNA marki, dodając nowemu modelowi elegancji i nowoczesnego stylu. Wnętrze zostało dosłownie zrewolucjonizowane. Osiągnęliśmy znaczną poprawę jakości postrzeganej i wyrafinowania zastosowanych technologii

Laurens van den Acker, dyrektor ds. designu przemysłowego Grupy RenaultPoczątkowo w ofercie jednostek napędowych dostępne będą cztery jednostki benzynowe: 1.0 SCe 65 KM (48 kW), 1.0 SCe 72 KM (53 kW), 1.0 TCe 100 KM (74 kW) współpracujące z manualną pięciobiegową skrzynią, oraz 1.3 TCe 130 KM (96 kW) z automatyczną siedmiostopniową przekłądnią EDC. W gamie jednostek znalazły się również dwa silniki wysokoprężne z rodziny 1.5 BlueDCi o mocy 85 KM (63 kW) i 115 KM (85 kW) z manualną sześciobiegową skrzynią. Nowe Clio będzie pierwszym modelem z silnikiem hybrydowym E-Tech, zrealizowanym w oparciu o technologię opracowaną przez Renault.

Nowe Renault Clio może poszczycić się wysokim poziomem bezpieczeństwa - w teście EuroNCAP model uzyskał łączną notę pięciu gwiazdek.

Podstawowe dane techniczne nadwozia

Renault Clio VHatchback
Liczba drzwi:5
Liczba miejsc:5
Długość:4050 mm
Szerokość:1798 mm
Szerokość z lusterkami:1988 mm
Wysokość:1440 mm
Rozstaw osi:1440 mm
Zwis przedni:830 mm
Zwis tylny:637 mm

Komentarze

Encyklopedia Motoryzacji

Copyright 2016-2019Partner techniczny TMNET.PL