| kontakt
Volkswagen T-Roc R - więcej mocy, więcej frajdy
dodano: 2019-08-23 08:54:00, dodał: Redakcja, źródło: Volkswagen

Volkswagen wprowadził do oferty topową wersję kompaktowego SUVa T-Roc „R”. Oprócz bogatego seryjnego wyposażenia otrzymujemy do dyspozycji aż 300 KM mocy maksymalnej co jest gwarancją znakomitych osiągów.

Gama modelu Volkswagen T-Roc oferowanego od grudnia 2018 roku uzupełniona została o topową odmianę „R”, dającą jeszcze więcej frajdy użytkownikom. A to głównie za sprawą oferowanej w modelu jednostki napędowej. Benzynowy dwulitrowy silnik poszczycić się może 300 KM (221 kW) mocy i maksymalnym momentem obrotowym rzędu 400 Nm. Za sprawą siedmiostopniowej przekładni dwusprzęgłowej DSG napęd przenoszony jest na cztery koła.

T-Roc w wersji „R” może poszczycić się znakomitymi osiągami. Elektronicznie ograniczona prędkość maksymalna wynosi 250 km/h, a pierwsza setka na liczniku pojawia się już po 4,8 sekundy. Dzięku sportowemu zawieszeniu i wzmocnionemu układowi hamulcowemu prowadzenie T-Roca jest zwinne i precyzyjne.

Sportowy design zapewniają liczne akcenty zarówno na zewnątrz jak i w środku. Począwszy od osłony chłodnicy zdobionej aluminiową listwą, poprzez zderzak typowy dla odmian „R” ze zintegrowanymi pionowymi światłami do jazdy dziennej, aż do układu wydechowego z podwójnymi końcówkami po obydwu stronach samochodu. Dopełnieniem sportowego charakteru są seryjnie 18-calowe obręcze kół „Spielberg”. Opcjonalnie można zamówić m.in. układ wydechowy „R Performance”, z końcowymi tłumikami z tytanu, czy 19 calowe, matowe obręcze kół „Pretoria Dark Graphite” w kolorze ciemnego grafitu.

Volkswagena T-Roca w wersji „R” można już zamawiać u polskich dystrybutorów. Cena podstawowej wersji rozpoczyna się od 171.790 zł za którą otrzymujemy potężną moc i bardzo bogate wyposażenie.

Przeczytaj również


Copyright 2016-2019Partner techniczny TMNET.PL