| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Najczęściej czytane:
Škoda Scala Monte Carlo - dusza rodem z toru
dodano: 2019-09-05 11:53:33, dodał: Redakcja, źródło: Skoda - PR Portal

Podczas wrześniowego IAA we Frankfurcie czeski producent Škoda przedstawi kompaktowy model Scala w atrakcyjnej wersji Monte Carlo. Pierwsze egzemplarze do klientów w Polsce trafią na początku 2020 r.

Charekteryzująca się usportowionym wyglądem wersja Monte Carlo łączy żywe kolory z licznymi czarnymi elementami nadwozia. Dzięki lakierowanej ramce grilla czy elementach stylistycznych zderzaków Škoda Scala Monte Carlo otrzymała sportowy charakter. W czarnej tonacji utrzymane zostały również wykończenia lusterek i progów, oraz znajdujący się na tylnej klapie napis ŠKODA. Uroku wersji Monte Carlo dodają czarne 17-calowe obręcze kół dedykowane do tego modelu. Dodatkowo na wyposażeniu znalazły się tylne szyby boczne i szyba pokrywy bagażnika o wyższym stopniu przyciemnienia, panoramiczny dach i przedłużoną szybę pokrywy bagażnika wraz z czarnym spojlerem dachowym.

Poprzez wersję MONTE CARLO kładziemy jeszcze większy nacisk na sportowy charakter Škody Scala. Czarne detale, duże obręcze kół ze stopów lekkich i słynna nazwa nawiązują do naszych pojazdów rajdowych i odzwierciedlają dynamikę modelu. Projekt powstał z myślą o klientach, którzy doceniają sportowy charakter i emocjonujący design zorientowany na aktywny styl życia

Oliver Stefani, Szef Designu Škoda AutoWnętrze rówież jest utrzymane w sportowej tonacji z domieszką luksusu. Wielofunkcyjna sportowa kierownica pokryta jest perforowaną skórą zdobioną czerwonymi szwami, tak samo jak wykończenie dźwigni zmiany biegów i dźwigni hamulca ręcznego. Sportowe czerwono-czarne fotele kubełkowe z lepszym trzymaniem bocznym oraz regulacją wysokości wyposażone są w zintegrowane zagłówki i specjalną tapicerkę Monte Carlo. Deskę rozdzielczą zdobią chromowane wykończenia nawiewów powietrza, ozdobne nakładki na pedały, dywaniki tekstylne, napis Scala na progach i czarna podsufitka.

Modele linii Monte Carlo to symbol prestiżu, elegancji i sportowych emocji. Nawiązuje do słynnego Rajdu Rajdzie Monte Carlo, w którym czeska marka odnosiła znaczące sukcesy. Nowa Škoda Scala Monte Carlo zaprezentowana zostanie podczas targów motoryzacyjnych IAA we Frankfurcie, w dniach 10–22 września 2019 roku.

Przeczytaj również

Encyklopedia Motoryzacji
Najczęściej czytane:

Copyright 2016-2023Partner techniczny TMNET.PL