| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Zapowiada się absolutny hit - nowa Škoda Octavia
dodano: 2019-10-20 09:49:01, dodał: Redakcja, źródło: Skoda - PR Portal

Škoda przygotowuje nową generację popularnego modelu kompaktowego, której rynkowy debiut planowany jest w 2020 roku. Czeski producent rozpalił wyobraźnie pokazując szkice projektowe nowej Octavii, która jest absolutnym... wow!

W 1959 roku zadebiutował pierwszy model określany jako Škoda Octavia - z dwudrzwiowym nadwoziem typu sedan, do której w 1961 roku dołącza dwudrzwiowe kombi, których produkcję zakończono w 1971 roku. Czterdzieści lat później na rynek trafia nowa Škoda Octavia - model opracowany całkowicie przy współpracy z Volkswgenem. Pierwsza generacja nowej Octavii zyskała ogromną popularność stając się modelem bestsellerowym w gamie czeskiego producenta. Teraz nadchodzi czwarta generacja, której producent przedstawił pierwsze szkice.
Nowa Škoda Octavia zapowiada się imponująco
Nowa Škoda Octavia zapowiada się imponująco

Należy przyznać, że nowa Škoda Octavia prezentująca nowy język stylistyczny o smukłej sylwetce z opadającą linią dachu będącej połączeniem limuzyny i stylu coupé, oferujące ogrom przestrzeni zapowiada się jedną z ciekawszych premier na rynku. Na pierwszych szkicach dostrzegamy nowo zaprojektowany front auta i tylne światła z krystalicznymi elementami czyniąc Octavię czwartej generacji jeszcze bardziej emocjonująca.

Producent ma nadzieję iż nowa Octavia będzie kontynuatorem rynkowych sukcesów modelu, który do tej pory sprzedał się w liczbie ponad 6,5 mln egzemplarzy.

A Wam jak podobają się pierwsze szkice nowej Octavii?

Komentarze

Encyklopedia Motoryzacji

Copyright 2016-2019Partner techniczny TMNET.PL