| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
5 gwiazdek Euro NCAP dla modelu Mazda CX-30
dodano: 2019-11-26 10:18:49, dodał: Redakcja, źródło: Mazda

Nowa Mazda CX-30 została poddana najnowszej serii testów zderzeniowych przeprowadzonych przez Euro NCAP. Zdobywając maksymalną notę - pięć gwiazdek stała się trzecim modelem Mazdy z najwyższą notą.

Mazda CX-30 otrzymała wysokie noty we wszystkich czterech kategoriach tj. Bezpieczeństwo Dorosłych Pasażerów, Bezpieczeństwo Dzieci, Bezpieczeństwo Pieszego oraz Systemy Bezpieczeństwa.

Warto nadmienić, że w kategorii Bezpieczeństwo Dorosłych Pasażerów udało się osiągnąć wyjątkowy wynik 99% w teście symulującym zderzenia czołowe, a także zderzenia boczne odzwierciedlające kolizję z innym samochodem i uderzenie w słup.

Gratuluję Maździe niemal stuprocentowego wyniku w teście Bezpieczeństwa Dorosłego Pasażera. Nadal pozostaje jeszcze kilka samochodów do oceny w 2019 r., ale jest mało prawdopodobne, abyśmy zobaczyli lepsze wyniki w tej kategorii testu.

Michiel van Ratingen - Sekretarz Generalny Euro NCAPRównież znakomity wynik Mazda CX-30 uzyskała w kategorii Bezpieczeństwo Dziecka na poziomie 86% obejmował maksymalne oceny za instalację systemu zabezpieczeń dla dzieci w podróży oraz ochrony dziecka podczas testu symulującego uderzenie boczne.

Wynik 80% w teście Bezpieczeństwa Pieszego uzyskany został przy maksymalnej punktacji za ochronę nóg i miednicy pieszego w przypadku kolizji.

Rezultat 77% w teście Systemów Bezpieczeństwa potwierdza wszechstronną paletę możliwości systemów bezpieczeństwa z rodziny i-Activsense.

Przeczytaj również

Encyklopedia Motoryzacji

Copyright 2016-2019Partner techniczny TMNET.PL