| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Škoda Karoq będzie opuszczać fabrykę w Bratysławie
dodano: 2019-12-22 10:04:01, dodał: Redakcja, źródło: Skoda - PR Portal

Kompaktowy crossover czeskiego producenta Škoda Karoq cieszy się ogromną popularnością wśród klientów na całym świecie. W odpowiedzi na popyt producent zdecydował o rozpoczęciu produkcji modelu Karoq również w fabryce w Bratysławie na jesień 2020 roku. Będzie to trzecia fabryka produkująca Škodę Karoq po fabrykach w Mladá Boleslav i Kvasinach.

We wrześniu 2019 roku czeski producent świętował jubileusz sprzedania ćwierć milionowego egzemplarza Škody Karoq - co warto podkreślić wynik ten osiągnięto w niespełna dwa lata od wprowadzenia modelu na rynek. W zeszłym roku do klientów trafiło 115 700 egzemplarzy modelu Karoq.

Od jesien 2020 roku najpopularniejszy SUV Škody będzie produkowany w trzeciej fabryce - w Bratysławie w systemie MKD - gotowa polakierowana karoseria przyjedzie z zakładu w Kvasinach na Słowacji model zaś zostanie skompletowany.

Škoda Karoq to średni SUV czeskiej marki plasowany pomiędzy mniejszym Kamiq, a większym Kodiaqiem. Oprócz podstawowych praktycznych walorów kompaktowego samochodu Karoq dzięki opcjonalnemu napędowi 4x4 sprawia, poradzi sobie również poza asfaltowymi szlakami.

Škoda Karoq oferowana jest w wariantach z silnikami benzynowymi i diesla o mocach od 115 KM (85 kW) do 190 KM (140 kW) z manualną lub automatyczną skrzynią biegów DSG i opcjonalnym napędem na cztery koła.

Przeczytaj również

Encyklopedia Motoryzacji

Copyright 2016-2019Partner techniczny TMNET.PL