| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Najczęściej czytane:
Nowe Caddy już jest!
dodano: 2020-02-22 08:55:23, dodał: Redakcja, źródło: Volkswagen

W czwartek w Dusseldorfie odbyła się światowa premiera nowego Volkswagena Caddy. Nowy model charakteryzuje się praktycznością swoich poprzedników, emocjonalną stylistyką oraz wyposażeniem wprost z typowych osobówek.

Stworzony zupełnie od nowa Caddy piątej generacji jest znakomitym przykładem jak zmienia się podejście producentów do segmentu kombivanów. W ciągu ostatnich lat przestały one być typowymi wołami roboczymi, zyskując na atrakcyjności zarówno wizualnej, technicznej jak i wyposażenia nie tracąc walorów użytkowych. Tak samo jest w nowym Caddy.

Zgodnie z publikowanymi w styczniu wizualizacjami - nowe Caddy prezentuje się znakomicie. Szczególnie wyższe wersje wyposażenia odmian osobowych. Caddy oparty na nowej platformie ma wydłużony rozstaw osi - dzięki czemu projektanci mogli zmienić proporcje nadwozia nadając mu dynamiki i charakteru. Atrakcyjne "detale" - diodowe reflektory i lampy tylne wraz z nowymi wzorami felgi w rozmiarze aż 18-cali zmieniają nowe Caddy z samochodu dostawczego w rasowy samochód rodzinny.

Od pierwszej generacji Volkswagena Caddy wiadomo, że technicznie jest on związany z kompaktowym bestsellerem z Wolfsburga - Golfem. Tak jest i tym razem. Piąta generacja użytkowego Caddy bazuje na tej samej nowoczesnej modułowej platformie MQB. Co za tym idzie może zaoferować komfort wprost z typowej osobówki.

Zwiększony rozstaw osi owocuje większą ilością miejsca wewnątrz. W piątej generacji furgon Caddy Maxi bez problemu pomieści dwie europalety. Co oznacza więcej przestrzeni dla pasażerów? Zdecydowanie bardziej komfortowe podróże.

Linie wyposażenia w wersji osobowej zgodnie z nową definicją wprowadzoną wraz z nowy Golfem rozpoczyna wersja Caddy poprzez Life aż do najbogatszej Style. Volkswagen zapowiada bogatsze wyposażenie każdej wersji w porównaniu do poprzednika.

Wnętrze zostało zdefiniowane na nowo za pomocą nowoczesnych wskaźników i elementów obsługi. Nowe Caddy otrzymało „cyfrowy kokpit”. Tradycyjne przełączniki świateł zastąpiło pole dotykowe po lewej stronie obok kierownicy. Opcjonalnie Caddy może być wyposażone w pełni cyfrowy zestaw wskaźników. W centralnej części pojawia się ekran systemu infotainment o wymiarach od 6,5 do 10 cali.

Dzięki zastosowaniu innowacyjnych systemów wsparcia kierowcy nowe Caddy jest łatwiejsze w prowadzeniu i znacznie bezpieczniejsze. Na pokładzie zagościły absolutne hity - ‘Asystent Podróży – Travel Assist’ zastosowany po raz pierwszy w samochodzie dostawczym i zapewniający wsparcie prowadzenia w pełnym zakresie osiąganych prędkości. Na wyposażeniu nowego Volkswagena Caddy znajdziemy również asystenta jazdy z przyczepą (Trailer Assist), asystenta bocznego (Side Assist) zintegrowanego z systemem ostrzegania o ruchu za pojazdem (Rear Traffic Alert).

Nowy Volkswagen Caddy - Premiera
Nowy Volkswagen Caddy - Premiera


W nowym Caddy debiutują opcje wyposażenia dostępne raczej w samochodach osobowych wyższych segmentów np.: opcjonalna funkcja domykania odsuwanych bocznych drzwi i pokrywy bagażnika, czy potężnych rozmiarów rozciągający się nad pierwszym i nad drugim rzędem siedzeń szklany dach panoramiczny.

Rewolucja pojawia się również pod maską nowego Caddy. Wszystkie jednostki napędowe spełniają wymagania normy Euro 6 z roku 2021. Caddy oferowane będzie z benzynową jednostką 1.5 TSI o mocy 116 KM (84 kW) dostępną z 6-stopniową manualną skrzynią lub 7-stopniową automatyczną DSG. Gama silników wysokoprężnych oferuje moc w granicach 75 KM (55 kW) przez 102 KM (75 kW) do 122 KM (90 kW). Wszystkie diesle wyposażone zostały w nowy system Twindosing redukujący emisję tlenków azotu (NOx). Wersja 122-konna oferowana będzie oprócz 6-biegowej manualnej skrzyni również z automatyczną 7-stopniową DSG, lub z napędem na cztery koła 4MOTION i 6-biegową manualną skrzynią.

Piąta generacja Volkswagena Caddy dotrze do Polski jeszcze w tym roku, będąc jednym z pierwszych rynków na których pojawi się nowy model.

Przeczytaj również

Encyklopedia Motoryzacji
Najczęściej czytane:

Copyright 2016-2023Partner techniczny TMNET.PL