| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Najczęściej czytane:
Odświeżony Renault Talisman - więcej charakteru i... technologii
dodano: 2020-02-26 21:20:48, dodał: Redakcja, źródło: Renault Media

Pięć lat od wprowadzenia na rynek francuski producent prezentuje odświeżoną wersję modelu Talisman. Choć zmian w wyglądzie nie można uznać za rewolucyjne Talisman najwięcej zyskuje w dziedzinie technologii.

W porównaniu do dotychczasowego Renault Talisman w nowym wydaniu zyskuje na atrakcyjności. Co się zmieniło? Z przodu najbardziej zauważalny jest nowy wzór grilla i nowy profil przedniego zderzaka. Mniej zauważalne są adaptacyjne reflektory LED MATRIX z... dynamicznymi kierunkowskazami. W tylnej części nowe w pełni LEDowe światła również otrzymały dynamiczne kierunkowskazy, nowy jest również zderzak tylny oraz antena w stylu płetwy rekina.

Wraz z modernizacją Talisman otrzymał nowe lakiery - Baltic Grey, Vintage Red i Highland Grey; oraz nowe wzory felg siluminowych w rozmiarach 17, 18 i 19 cali.

Najwięcej jednak zmian dokonano we wnętrzu. Na konsoli środkowej pojawiły się chromowane wstawki, nastrojowe oświetlenie wnętrza oraz nowy system multimedialny z Renault EASY LINK z centralnym ekranem dotykowym 9,3 cala, oraz dodatkowy ekran deski rozdzielczej o przekątnej 10,2 cala. Naturalnie system jest w pełni kompatybilny z Android Auto i Apple CarPlay.

W dziedzinie systemów poprawiających bezpieczeństwo i komfort podróży Talisman otrzymuje najnowsze technologie Renault. Jako drugi model w gamie oferowany jest z inteligentnym adaptacyjnym system oświetlenia LED MATRIX Vision dającym o 50% więcej światła o zasięgu widoczności aż 220 m. Do poprawy bezpieczeństwa przyczynią się również adaptacyjny tempomat utrzymujący pojazdy w bezpiecznej odległości w zakresie prędkości od 0 do 160 km/h; aktywny system hamowania awaryjnego wyrywający również pieszego i rowerzystę.

Do napędu odświeżonego Talismana zastosowane zostaną najnowsze silniki benzynowe:
- TCe 160 EDC FAP - czterocylindrowy silnik benzynowy z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem o pojemności 1.33 oferujący 160 KM mocy i 270 Nm momentu obrotowego
- TCe 225 EDC FAP - czterocylindrowy silnik benzynowy z turbodoładowaniem z bezpośrednim wtryskiem i o pojemności 1.8 l generujący 225 KM mocy i 300 Nm

Gama jednostek wysokoprężnych obejmuje rodzinę silników Blue dCi o pojemności:
- 1.7 litra generujących 120 lub 150 KM
- 2.0 litra o mocy 160 KM lub 200 KM.

Nowe jednostki charakteryzują się wyższą wydajnością przy niższym zużyciu paliwa, a co za tym idzie niższej emisji.

Przeczytaj również

Encyklopedia Motoryzacji
Najczęściej czytane:

Copyright 2016-2023Partner techniczny TMNET.PL