| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Najczęściej czytane:
Stworzony do nowoczesnego miasta: Renault Twingo Z.E.
dodano: 2020-03-13 10:52:58, dodał: Redakcja, źródło: Renault Media

Renault rozbudowuje gamę modeli wyposażonych w zelektryfikowane układy napędowe. Jedną z nowości jest w pełni elektryczna wersja modelu, który w mieście czuje się jak ryba w wodzie. Oto przedstawiciel nowoczesnych aut miejskich - Renault Twingo Z.E.

Renault Twingo jest modelem dobrze znanym w Polsce, choć jego spalinowe odmiany od jakiegoś czasu nie są dostępne w polskiej sieci sprzedaży. Czy wersja elektryczna trafi na nasz rynek? Dzisiaj nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie.

Wersja z napędem elektrycznym oparta jest na trzeciej generacji Renault Twingo po liftingu co oznacza, że sama konstrukcja jest bliźniaczą wersją modelu SMART ForFour, który w wersji elektrycznej na rynek trafił na początku roku i jest... dostępny w Polsce.

Wizualnie elektryczna odmiana Twingo od wersji z napędem spalinowym praktycznie nie różni się poza kilkoma detalami podkreślającymi jego elektryczny charakter. Również tak jak w spalinowych modelach napędzane są tylne koła.

Różnica?

Renault Twingo Z.E. otrzymuje nowy elektryczny silnik o oznaczeniu R80 – dający 82 KM (60 kW) mocy co w porównaniu do spalinowych odmian daje moc mniejszą o 11 KM w porównaniu do najmocniejszej wersji benzynowej. Energia zasilająca układ napędowy pochodzi z akumulatora trakcyjnego o pojemności - 22 kWh – co pozwala na pokonanie ok. 180 km w cyklu WLTP. Ograniczając się tylko i wyłącznie do ruch miejskiego zasięg rośnie do 250 km (WLTP City). Dodatkowym atutem elektrycznego Twingo jest szybka ładowarka, która w ciągu 30 minut zapewnia wystarczającą ilość energii na pokonanie dystansu w granicach 80 km.

Twingo ZE jest nie tylko dostosowane do codziennych zastosowań, ale także zaprojektowane, aby wspierać transformację miast.

Stéphane Wiscart - Twingo Deputy Programme DirectorPołączenie sprawdzonych walorów użytkowych z korzyściami płynącymi z wykorzystania napędu elektrycznego sprawia, że Renault Twingo Z.E. doskonale wpisuję się w krajobraz nowoczesnych przestrzeni miejskich, a jego ciekawy design może dodatkowo podnieść atrakcyjność wąskich miejskich uliczek.

Pierwsza generacja miejskiego Renault Twingo trafiła na rynek w 1993 roku stając się jednym z popularniejszych modeli miejskich w Europie. Do dziś nabywców znalazło prawie cztery miliony egzemplarzy Renault Twingo.

Przeczytaj również

Encyklopedia Motoryzacji
Najczęściej czytane:

Copyright 2016-2023Partner techniczny TMNET.PL