| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Oto nowa Toyota Hilux
dodano: 2020-06-23 22:33:51, dodał: Redakcja, źródło: Toyota Europe

Toyota zaprezentowała nowe wcielenie terenowego pickup-a – Hilux. Produkowany od 1968 roku model jeszcze nigdy nie był tak komfortowy przy jednoczesnym zachowaniu właściwości terenowych. Atrakcyjność nowego Hilux-a podnosi nowy mocniejszy układ napędowy, oraz odświeżony design – ze podkreśloną stylistyką w wersji Invincible.

To co na pierwszy rzut oka widać – to zupełnie nowy przód Toyoty Hilux. Na pierwszy plan wysuwa się nowa trójwymiarowa osłona chłodnicy i przeprojektowany zderzak – od razu widać, że gdy koniec asfaltu to początek świata w którym dopiero poznamy do czego zdolny jest Hilux. Nowe LED-owe reflektory przednie i światła tylne dodają subtelnej elegancji podkreślane czarnymi 18-calowymi felgami.

Toyota Hilux Invincible
Toyota Hilux Invincible


We wnętrzu wita nas nowa wielofunkcyjna kierownica, w zmodernizowaną deskę rozdzielczą wkomponowano nowy większy centralny 8-calowy ekran. Ulepszono również system multimedialny kompatybilny z Apple CarPlay® i Android Auto ™ . Dla zachowania ducha pojazdu terenowego nie zrezygnowano z tradycyjnych przycisków do obsługi. Na liście wyposażenia nie brakuje również klimatyzacji automatycznej, systemu nawigacji satelitarnej, czujników parkowania, a dla melomanów przygotowano 9-głośnikowy system dźwięku JBL Premium Sound napędzany 8-kanałowym wzmacniaczem o mocy 800 W.

Toyota Hilux Invincible
Toyota Hilux Invincible


Dostępna w wariantach Extra Cab i Double Cab linia Invincible podkreślająca indywidualną stylistykę i najwyższy poziom wyposażenia, dzięki stylizowanym detalom: specjalnie zaprojektowany grill i zderzak, płyta poślizgową, klamki drzwi, koła i tylna klapa. Uatrakcyjnione jest również wnętrze z jasnoniebieskim podświetleniem oraz dwukolorowe perforowane skórzane fotele.

Toyota Hilux Invincible
Toyota Hilux Invincible


Prawdziwa niespodzianka czeka jednak pod maską nowego Hilux-a – rozszerzona o wysokoprężną 204-konną jednostkę o pojemności 2,8 litra. Generowane z niej 500 Nm maksymalnego momentu obrotowego przekazywane na cztery koła poprzez sześciobiegową manualną lub automatyczną skrzynię biegów pozwala rozpędzić się do setki w czasie 10 sekund – to o 2,8 sekundy szybciej niż dotychczasowa wersja 2,4 l. Lepsze osiągi wcale nie wiążą się z ogromnym zużyciem paliwa – Hilux powinien zadowolić się około 7,8 l oleju napędowego na 100 km jednocześnie emitując w granicach 204 g CO2/km. Nowy wariant dostępny będzie z nadwoziem Extra Cab i Double Cab.

Toyota Hilux Invincible
Toyota Hilux Invincible


Poprawiony komfort współgra z legendarnymi możliwościami w terenie dzięki nowemu zawieszeniu z dostrojonymi przednimi i tylnymi amortyzatorami, oraz nowej konstrukcji resorami.

Nowa Toyota Hilux dotrze do salonów sprzedaży już w lipcu. Wtedy też poznamy ceny i dokładne specyfikacje modelu.

Przeczytaj również

Encyklopedia Motoryzacji

Copyright 2016-2019Partner techniczny TMNET.PL