| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Najczęściej czytane:
Taka jest nowa Škoda Enyaq iV
dodano: 2020-09-01 21:57:35, dodał: Redakcja, źródło: Skoda - PR Portal

Škoda zaprezentowała pierwszego elektrycznego SUV-a. Oto nowa Škoda Enyaq iV. Pierwszy zaprojektowany od podstaw model z napędem elektrycznym oparty na platformie MEB pokazujący postęp czeskiej marki w elektryfikacji i cyfryzacji.

Skoda Enyaq iV jest czwartym SUV-en w ofercie czeskiej marki. Stylistycznie nawiązuje do swoich starszych braci. Cechami szczególnymi są jednak długi rozstaw osi i krótkie zwisy. Patrząc na konkretne wartości - długość 4648 mm, szerokość 1877 mm, wysokość 1618 mm i rozstaw osi 2765 mm zapowiada się przestronne wnętrze.

Szeroka oferta

Nowa Škoda Enyaq iV oferowana będzie w wielu konfiguracjach napędu. Do wyboru będziemy mieli pięć wersji mocy, trzy pojemności akumulatorów i dwa warianty napędu. Ofertę otworzy ENYAQ iV 50 oferujący 109 kW mocy, akumulator o pojemności 55 kWh, napęd na tył i zasięg rzędu 340 km (WLTP). ENYAQ iV 60 to już 132 kW mocy, 62 kWh pojemności baterii i 390 kilometrów zasięgu. Prawdziwym długodystansowcem jest ENYAQ iV 80 – również z napędem na tył dysponujący mocą 150 kW i akumulatorem o pojemności 82 ​​kWh i zasięgu 510 kilometrów (WLTP). Napęd na cztery koła dostępny jest w wariancie ENYAQ iV 80X o mocy 195 kW i sportowej odmianie ENYAQ iV RS dysponującym aż 225 kW mocy. W obu tych wersjach zastosowany akumulator o pojemności 82 kWh pozwala osiągnąc zasięg około 460 km.

Szybkie uzupełnienie energii

Również oferta ładowarek do nowej Skody Enyaq iV składa się z trzech modeli Wallbox - podstawowa ŠKODA iV do użytku domowego, ŠKODA iV Charger Connect posiadająca połączenie LAN i Wi-Fi oraz czytnik RFID, oraz ŠKODA iV Charger Connect + z łącznością z siecią komórkową LTE. Dwa ostatnie warianty dzięki połączeniu pozwalają na monitorowanie zużycia energii przez ładowarkę i konkretnych użytkowników.

Jak kształtuje się czas ładowania?

Największą baterię 82 kWh w modelu ENYAQ iV uzupełnimy na stacji szybkiego ładowania w zakresie od 5% do 80% w czasie 38 minut. W domy wykorzystując Wallbox 11 kW pełne naładowanie baterii w zależności od jej rozmiaru osiągniemy w czasie od sześciu do ośmiu godzin.

Przeczytaj również

Encyklopedia Motoryzacji
Najczęściej czytane:

Copyright 2016-2023Partner techniczny TMNET.PL