| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Najczęściej czytane:
Do gry wchodzi nowy Golf Variant
dodano: 2020-09-11 10:54:18, dodał: Redakcja, źródło: Volkswagen

Model, który można śmiało zaliczyć do klasyki gatunku – kompaktowe kombi z Wolfsburga – Volkswagen Golf Variant oraz jego „uterenowiona” odmiana Alltrack debiutują w nowej odsłonie bazującej na ósmej generacji.

Historia Golfa Varianta rozpoczyna się w 1993 roku. Wtedy to debiutuje oparte na bazie „trójki” kompaktowe kombi z potężnym bagażnikiem. Po 27 latach okazało się, że był to słuszny kierunek – sprzedano ponad 3 miliony Variantów w pięciu generacjach. Zaprezentowana prawie rok temu ósma generacja Golfa z nadwoziem hatchback wróżyła nadejście odmiany kombi w nowym wydaniu.

Volkswagen Golf Variant - Premiera 2020
Volkswagen Golf Variant - Premiera 2020


Nowy Golf Variant, gdy porównujemy go z poprzednikiem prezentuje nowe proporcje - wydaje się teraz dłuższy i niższy, a dzięki stylistyce ósmej generacji prezentuje się niezwykle dynamicznie. Wzrosła długość modelu (do 4633 mm) i rozstaw osi (do 2686 mm). Na tym zabiegu zyskała przede wszystkim przestronność kabiny, która wygodnie mieści pięciu pasażerów. Długość wnętrza wzrosła o 48 mm (do 1.798 mm) w całości przekładająca się na ilość miejsca na nogi pasażerów z tyłu. To co najważniejsze w Variancie - pojemność bagażnika równa 611 litrów – to dodatkowe 6 litrów więcej niż u poprzednika. Kiedy wykorzystamy maksymalnie przestrzeń na bagaże składając tylne siedzenia uzyskujemy aż 1642 litry - o 22 więcej niż w „siódemce”.

Volkswagen Golf Variant - Premiera 2020
Volkswagen Golf Variant - Premiera 2020


Jednostki napędowe ósmej generacji Golfa to nowoczesne i oszczędne miękkie hybrydy eTSI z instalacją o napięciu 48 V i 7-biegową przekładnią dwusprzęgłową, najczystsze i najwydajniejsze silniki TDI z systemem podwójnego wtrysku czynnika AdBlue i dwoma katalizatorami SCR.

Volkswagen Golf Alltrack - premiera 2020
Volkswagen Golf Alltrack - premiera 2020


Wraz z debiutem Varianta Volkswagen prezentuje drugą odsłonę modelu plasującego się między hatchbackami, a SUV-ami - Golf Alltrack. „Uterenowiony” wariant ma zwiększony prześwit oraz standardowo wyposażony jest w stały napęd na cztery koła 4MOTION. Dodatkowym atutem Alltrack-a jest potężny uciąg, dzięki czemu możemy podciągnąć przyczepę o masie całkowitej do 2.000 kg!

Przeczytaj również

Encyklopedia Motoryzacji
Najczęściej czytane:

Copyright 2016-2023Partner techniczny TMNET.PL