| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Ostatnie Caddy 4 opuściło linię fabryki VW Poznań
dodano: 2020-09-21 09:49:34, dodał: Redakcja, źródło: Volkswagen

18 września 2020 roku pracownicy poznańskiej fabryki pożegnali Volkswagena Caddy czwartej generacji. Po pięciu latach produkcji o godz. 10:00 ostatni egzemplarz opuścił linię produkcyjną, ustępując miejsca swojemu następcy - najnowszemu wcieleniu Caddy „5”.

W 2015 roku podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się światowa premiera czwartej generacji Volkswagena Caddy. Lokalizacja premiery nie była przypadkowa, ponieważ kilka kilometrów dalej znajduje się fabryka Volkswagen Poznań, która jako jedyna na świecie będzie produkować kompaktowy samochód dostawczy i rodzinnego vana, który z Polski trafi na pięć kontynentów.

Dzięki wielkiemu sukcesowi jaki odniósł Caddy czwartej generacji wśród naszych klientów, stał się on istotnym motorem zmian i rozwoju dla poznańskiej fabryki. Przed nami jednak nowy etap w historii Volkswagen Poznań. Już wkrótce, po ponad dwóch latach gruntownych przebudów m.in. rozbudowaniu hali spawalni, wybudowaniu nowej hali logistycznej zakład rozpocznie seryjną produkcję Caddy nowej generacji.

Dietmar Mnich - prezes zarządu Volkswagen Poznań i dyrektor zakładu w PoznaniuCzwarta generacja Volkswagena Caddy oferowana była jako dostawczy furgon i osobowy kombivan. Oba warianty dostępne były w dwóch rozstawach osi. Wersja kombi mogła zabrać od pięciu do siedmiu osób. Dodatkowo oferowana była wersja z napędem na cztery koła 4Motion - Alltrack oraz wersja kempingowa Caddy Beach.

Najwięcej Caddy 4 trafiło na rynek niemiecki – 27% produkcji. Najchętniej wybieraną jednostką, która trafiła aż do 42% egzemplarzy był dwulitrowy diesel od mocy 102 KM (75 kW).

Ostatni wyprodukowany egzemplarz Volkswagena Caddy czwartej generacji to pięciomiejscowy kombivan w wersji Highline lakierowany w kolorze Mojave Beige Metallic, napędzany 150-konnym silnikiem 2.0 TDI współpracujący z automatyczną skrzynią DSG. W sumie w Poznańskiej fabryce wyprodukowano 808 276 egzemplarzy Caddy czwartej generacji, a ostatni egzemplarz pozostanie we flocie firmy.


Już za kilka tygodni zakłady Volkswagen Poznań zacznie opuszczać nowa piąta generacja Caddy. Podobnie jak w przypadku poprzednika samochody wyprodukowane w Polsce będą trafiały na rynki całego świata.


Przeczytaj również

Encyklopedia Motoryzacji

Copyright 2016-2019Partner techniczny TMNET.PL