| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Najczęściej czytane:
Volkswagen ID.4 już w salonach
dodano: 2020-10-15 17:56:46, dodał: Redakcja, źródło: Volkswagen

Volkswagen rozpoczął sprzedaż drugiego modelu z rodziny samochodów elektrycznych - kompaktowego SUV-a ID.4. Ceny debiutującego na polskim rynku modelu rozpoczynają się od 202 390 zł.

Rozwój elektrycznej rodziny samochodów osobowych Volkswagena trwa. Do zaprezentowanego rok temu kompaktowego hatchbacka ID.3 dołącza nowy model – ID.4. Oba modele posiadają cechy wspólne: wykorzystują modułową platformę dla samochodów elektrycznych MEB, rywalizują w segmencie kompaktów, dzięki zastosowaniu napędu elektrycznego są całkowicie bezemisyjne i co najważniejsze wykorzystują nowoczesne technologie.

Volkswagen ID.4
Volkswagen ID.4Nowy Volkswagen ID.4 zachowuje proporcje typowe dla dzisiejszych SUV-ów: optycznie wydłużone nadwozie, duży rozstaw osi i krótkie zwisy przekładające się na sporo miejsca w kabinie. Jak wygląda to w liczbach? ID.4 mierzy 4584 mm długości, 1852 mm szerokości i 1631 mm wysokości. Dzięki stworzeniu jednolitej bryły nadwozia wygląda masywnie i pewnie. Obniżająca się linia dachu w tylnej części nadwozia sprawia, że ID.4 wygląda dynamicznie – co dodatkowo podkreślają wielkie – nawet 21 calowe felgi! W efekcie oprócz ciekawego wyglądu projektantom udało się uzyskać znakomitą aerodynamikę – współczynnik Cx = 0,28. Podkreśleniem nowoczesnego designu są matrycowe diodowe reflektory IQ.Light i tylne lampy w technologii 3D.

Volkswagen ID.4 - wnętrze
Volkswagen ID.4 - wnętrze


We wnętrzu ID.4 umieszczone zostało tylko to co potrzebne. Na tablicy rozdzielczej nie znajdziemy standardowych przycisków – obsługę urządzeń samochodu zapewniają dotykowe pola. Wszystkie parametry na bieżąco można śledzić na dwóch wyświetlaczach. Pierwszy nieduży znajduje się w miejscu „zegarów” i dostarcza kierowcy najważniejsze dane, które można wybierać za pomocą wielofunkcyjnej kierownicy. Drugi wyświetlacz umieszczony centralnie pozwala na obsługę multimediów, nawigacji i ustawień pojazdu. O minimalizmie we wnętrzu nowego ID.4 świadczy chociażby brak... dźwigni zmiany biegów. Tryby jazdy zmieniamy pokrętłem umieszczonym przy prawej krawędzi ekranu przed kierowcą. Na przyjemną atmosferę we wnętrzu ID.4 wpływa doskonałe doświetlenie zapewnione przez duży panoramiczny szklany dach. Sporych rozmiarów kabina pasażerska może swobodnie pomieścić pięciu pasażerów i spore ilości bagażu – od 543 do 1575 litrów przy złożonych tylnych siedzeniach.

Volkswagen ID.
Volkswagen ID.Na początku Volkswagen ID.4 oferowany jest w wersji z napędem na tylne koła. Do napędu zastosowano silnik synchroniczny o mocy 204 KM (150 kW) i 310 Nm momentu obrotowego. Pozwala to cieszyć się niezłą dynamiką – sprint do setki zajmuje nowemu ID.4 8,5 sekundy. Uzyskując kompromis pomiędzy zużyciem energii, a przyjemnością podróży po autostradach prędkość maksymalną ograniczono do 160 km/h. Dzięki zastosowaniu akumulatora trakcyjnego o pojemności 77 kWh udało się uzyskać zasięg w granicach 500 km na jednym ładowaniu.

Przeczytaj również

Encyklopedia Motoryzacji
Najczęściej czytane:

Copyright 2016-2023Partner techniczny TMNET.PL