| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Najczęściej czytane:
Caddy 5 rusza do pracy
dodano: 2020-10-31 10:20:17, dodał: Redakcja, źródło: Volkswagen

Poznańska fabryka Volkswagena świętuje rozpoczęcie produkcji piątej generacji modelu Caddy. 29 października pierwsze seryjne egzemplarze zjechały z taśmy produkcyjnej. Volkswageny Caddy wyprodukowane w Poznaniu trafią na rynki całego świata.

Droga do wprowadzenia do produkcji nowego Volkswagena Caddy nie była prosta. Przez ostatnie dwa lata poznańska fabryka przeszła metamorfozę. Jednym z wyzwań było scalenie terenów fabryki wiążące się z przebudową układu drogowego w jej okolicach. Dzięki temu można było wybudować nową halę logistyczną o powierzchni 46 tys. m2. O kolejnych 14 tys. m2 rozrosła się hala spawalni, w której stanęło 450 nowych robotów produkcyjnych.

Po ponad 2 latach rozbudowy stworzyliśmy nowoczesną fabrykę gotową wytwarzać auta jutra, charakteryzujące się najwyższymi parametrami. Rozpoczęliśmy w niej produkcję nowego modelu - Caddy piątej generacji, o którym bez cienia wątpliwości mogę powiedzieć, że jest samochodem przyszłości.

Dietmar Mnich - prezes zarządu Volkswagen PoznańPoznańska fabryka jest jedynym zakładem w którym powstaje nowy Volkswagen Caddy 5. Stworzony zupełnie od podstaw model oparty na modułowej platformie MQB wprowadza do Poznania najnowocześniejsze technologie.

[quote=Piotr Łakomy - dyrektor marki Volkswagen Samochody Dostawcze]Caddy 5 jest odpowiedzią na potrzeby współczesnego świata. Został zaprojektowany z myślą o ekologii, funkcjonalności i wygodzie klienta.”

Przeczytaj również

Encyklopedia Motoryzacji
Najczęściej czytane:

Copyright 2016-2019Partner techniczny TMNET.PL