| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Najczęściej czytane:
Pierwszy hybrydowy SUV: SEAT Tarraco e-HYBRID
dodano: 2020-12-10 22:00:36, dodał: Redakcja, źródło: Seat Media

SEAT wprowadza do oferty pierwszy model typu SUV z napędem hybrydowym. Nowe Tarraco e-HYBRID będzie trzecim modelem w ofercie hiszpańskiej marki wyposażonym w zelektryfikowany układ napędowy. Hybrydowe Tarraco do ma trafić w pierwszym kwartale przyszłego roku.

SEAT sukcesywnie zmierza w stronę elektryfikacji gamy modeli. Po debiutującym w 2019 roku w pełni elektrycznym Mii electric, zaprezentowanym kilka miesięcy temu hybrydowym Leonie przyszedł czas na kolejny krok. Tym razem producent postawił na największego w swoim portfolio SUV-a prezentując Tarraco e-HYBRID.

SEAT Tarraco e-Hybrid
SEAT Tarraco e-Hybrid


Zespół napędowy nowego SEATa Tarraco e-HYBRID składa się ze spalinowego silnika 1.4 TSI o mocy 150 KM (110 kW) współpracującego ze 115-konnym (85 kW) silnikiem elektrycznym. Łącznie mamy do dyspozycji 245 KM (180 kW) mocy systemowej i 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Zastosowany akumulator trakcyjny o pojemności 13 kWh pozwala na pokonanie 49 km (WLTP) w trybie całkowicie elektrycznym.

SEAT Tarraco e-Hybrid
SEAT Tarraco e-Hybrid


Średnie spalanie w trybie mieszanym wynosi w granicach 1.6-2.0 litry benzyny na 100 km przy średniej emisji od 37 g/km. Ale dzięki inteligentnemu doborowi napędu gdy mamy naładowane baterie samochód uruchamia się w trybie elektrycznym. Dzięki temu codzienna jazda po mieście może odbywać się wyłącznie w trybie elektrycznym. Codzienne uzupełnienie energii zajmie niecałe 5 godzin przy wykorzystaniu ładowarki 2,3 kW. Wyposażenie się w Wallboxa o mocy 3,6 kW skróci czas ładowania do 3 godzin.

SEAT Tarraco e-Hybrid
SEAT Tarraco e-Hybrid


SEAT Tarraco e-HYBRID oferuje pełne połączenie z otoczeniem za pomocą aplikacji SEAT Connect. Wykorzystując smartfona mamy dostęp do danych pojazdu i zarządzania np. klimatyzacją i procesem ładowania akumulatorów.

Do klientów pierwsze hybrydowe wersje Tarraco e-HYBRID trafią w pierwszym kwartale 2021 roku.

Przeczytaj również

Encyklopedia Motoryzacji
Najczęściej czytane:

Copyright 2016-2023Partner techniczny TMNET.PL