| kontakt
Encyklopedia Motoryzacji
Renault jutra: Megane eVision
dodano: 2020-12-15 09:31:04, dodał: Redakcja, źródło: Renault Media

Renault zapowiada otwarcie nowego rozdziału historii marki przedstawiając koncepcyjne Megane eVision, będące zapowiedzią najnowszej linii samochodów elektrycznych opartych o najnowszą modułową platformę CMF-EV opracowaną przez Alians. Pierwsze seryjne modele nowej linii poznamy już w 2021 roku.

Renault skrzętnie wykorzystuje swoje wieloletnie doświadczenia w konstruowaniu i produkcji samochodów elektrycznych oferując szeroką gamę modeli z napędem elektrycznym. W portfolio marki znajdziemy bestsellerowego kompaktowego ZOE, mikrosamochód Twizy, najnowszą propozycję – elektryczną konwersję popularnego modelu Twingo Electric. Ale oferta w pełni elektrycznych samochodów Renault nie ogranicza się wyłącznie do samochodów osobowych. Swoje propozycje francuski producent przygotował również dla segmentu aut dostawczych: mały furgon Kangoo Z.E., oraz rasowy samochód dostawczy Master Z.E.

Renault Megane eVision
Renault Megane eVision


Renault jednak nie spoczęło na laurach i zapowiada na przyszły rok premierę modelu Mégane eVision dostępnego wyłącznie z napędem elektrycznym. Będzie to zapowiedź nowej gamy elektrycznych samochodów Renault – dynamicznych i wszechstronnych. Do budowy koncepcyjnego Megane eVision zastosowane zostanie opracowana wspólnie z Nissanem i Mitsubishi – modułowa platforma CMF-EV zoptymalizowana pod kątem zastosowania napędów elektrycznych. Pozwoli to budować samochody pojemniejsze bez konieczności wydłużania i podwyższania nadwozia.

Renault Megane eVision
Renault Megane eVision


Megane eVision wyposażony zostanie w pojemny, ale ultracienki akumulator o pojemności 60 kWh – oferujący duży zasięg. Dodatkowo nowa bateria będzie mogła być ładowana z mocą do 130 kW (DC) co pozwoli znacznie skrócić czas postoju. Za napęd odpowiedzialny będzie kompaktowy silnik elektryczny o mocy 217 KM (160 kW) oferujący 300 Nm momentu obrotowego. Przekładać się to będzie na przyszpieszenie do setki w niecałe osiem sekund.


Renault Megane eVision
Renault Megane eVision


Stylistyka Megane eVision jest połączeniem miękkich, opływowych linii z eleganckimi detalami. Już od pierwszego spojrzenia uwagę przykuwają nowe proporcje – niskie nadwozie osadzone na 20-calowych kołach, długi rozstaw osi i krótkie zwisy – pozwolą uzyskać przestronne wnętrze przy zachowaniu rozsądnych rozmiarów.

Renault Megane eVision
Renault Megane eVision


Renault Megane eVision w liczbach:
Długość: 4210 mm
Szerokość: 1800 mm
Wysokość: 1505 mm
Rozstaw osi: 2700 mm
Rozmiar felg: 20 cali
Opony: Continental 245/40 ZR 20
Masa własna: 1650 kg
Silnik: silnik elektryczny o mocy 217 KM (160 kW)
Napęd: na przednie koła
Możliwość ładowania: AC do 22 kW, DC do 130 kW
Akumulator: 60 kWh - 400 V.

Przeczytaj również

Encyklopedia Motoryzacji

Copyright 2016-2019Partner techniczny TMNET.PL